V runda MDMP w Częstochowie dla Spartan

Aktualizacja: 11 sie 2015, 22:29
11 sie 2015, 20:46

Zwycięstwem Betard Sparty Wrocław zakończyła się V runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski zorganizowana przez wrocławski klub w Częstochowie. Zawodnicy Sparty awansowali do finału.

Od początku zawodów wrocławianie pokazywali się z fantastycznej strony. Na początku dwa słabsze starty zanotował tylko Przemysław Liszka, 15-letni debiutant, który niedawno zdobył licencje właśnie na częstochowskim owalu. Fenomenalny był Maksym Drabik, który kręcił zdecydowanie najlepsze czasy w dzisiejszych zawodach.

Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy Falubazu. Najlepszym w ich ekipie był Patryk Dudek, który zdobył 10 oczek, który był jako zawodnik rezerwowy. Z równie dobrej strony pokazał się Alex Zgardziński, który dołożył do dorobku drużyny 7 punktów. Poniżej oczekiwań spisał się Adam Strzelec, Arkadiusz Potoniec i Mateusz Burzyński.

Trzecie miejsce zajęła Polonia Bydgoszcz. Zawodnicy w sumie zdobyli 18 punktów. Najlepiej punktującym zawodnikiem w ich drużynie był Patryk Rydlewski z 6 oczkami. Damian Stalkowski i Patryk Sitarek dołożyli do dorobku drużyny po 5 punktów, natomiast Tomasz Orwat symboliczne 2 oczka.

Najsłabsi dzisiejszego dnia okazali się zawodnicy Startu Gniezno. Jechali oni bez jednego zawodnika. Dawid Wawrzyniak i Michał Piosicki zdobyli po 7 oczek. Krystian Białecki niestety nie dołożył do dorobku drużyny żadnych punktów.

Zawody zostały przerwane po czterech seriach z powodu obfitych opadów deszczu.