Vuković ocenia zachowanie Runjaicia po Piast-Legia. “Nie będę go szukał po stadionie”

18 wrz 2023, 13:50

Wielkie emocje towarzyszące sobotniego spotkania pomiędzy Piastem Gliwice i Legią Warszawa nie ustają. Trenerzy obu zespołów wymienili się wzajemnie zarzutami, które dotyczyły zarówno zachowania po końcowym gwizdku, jak i rzekomego podejścia Kosty Runjaicia do Aleksandara Vukovicia.

Kontrowersje w meczu Piasta z Legią

Pojedynek 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice i Legią Warszawa był wręcz przepełniony szeregiem negatywnych emocji. Wszystko zaczęło się tuż pod koniec pierwszej połowy, gdy sędzia Damian Sylwestrzak w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach pokazał drugą żółtą kartkę Josue.

Po zakończeniu spotkania na antenie Canal+ polski arbiter przyznał się do popełnionego błędu. Sylwestrzak tłumaczył, że źle ocenił całą sytuację i pomocnik Legii nie powinien zostać wyrzucony z boiska. Sędzia nie mógł jednak w tej sytuacji skorzystać z VAR-u.

Runjaić i Vuković wymieniają się zarzutami

Jak się okazało, gorące emocje przeniosły się również na trenerów. – Zdarza się, że emocje wygrywają, choć ich skala pokazała znaczenie tego meczu. Wszyscy powinniśmy pokazać się z lepszej strony. Vuković nie podał mi ręki po meczu, zniknął. Jestem rozczarowany, bo okazał mi brak szacunku, a taki po prostu należy się przeciwnikowi – mówił po spotkaniu Kosta Runjaić.

W odpowiedzi Aleksandar Vuković nie pozostał dłużny trenerowi Legii. – Jestem zdziwiony takimi słowami. To zdanie pana Runjaicia. Nie będę go szukał po stadionie, by za każdym razem podać mu rękę. Mówię po polsku, serbsku i chorwacku. Nie lubię, szczerze, języka niemieckiego, a szkoleniowiec Legii nie może się do mnie odezwać inaczej niż w ten sposób. Byłoby dobrze, gdyby dało się z nim porozmawiać inaczej – stwierdził.

Po sześciu spotkaniach Legia Warszawa zajmuje trzecie miejsce w tabeli i do liderującego Śląska Wrocław traci dwa punkty, ale ma także dwa mecze rozegrane mniej. Piast z kolei po ośmiu pojedynkach ma dziewięć punktów i plasuje się na 12. pozycji.

Show Polaków w Turcji. Buksa i Szymański z pięknymi golami [WIDEO]

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA