W Bydgoszczy bez niespodzianki!

14 gru 2014, 19:18

W kolejnym meczu 11. kolejki OrlenLigi KS Pałac Bydgoszcz zmierzył się na własnej hali z Chemikiem Police. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego nie przegrały w tym sezonie jak dotąd ani jednego meczu. Nie było więc wątpliwości, kto jest zdecydowanym faworytem spotkania rozgrywanego w “Łuczniczce”. Policzanki nie zawiodły oczekiwań i pewnie pokonały drużynę z Bydgoszczy 3:0.

Trener drużyny z Polic pozwolił odpocząć dzisiaj swoim podstawowym zawodniczkom – Marioli Zenik, Annie Werblińskiej i Małgorzacie Glince-Mogentale.

Zgodnie z oczekiwaniami, drużyna przyjezdna dominowała na siatce w dwóch pierwszych setach. Drugi skład zespołu z Polic był nie do zatrzymania. Gospodynie walczyły w obronie, jednak było to za mało, żeby móc nawiązać walkę z rywalkami. W pierwszym secie podopieczne wywalczyły 12 punktów, a w drugiej partii o jedno oczko mniej.

Dopiero w trzeciej odsłonie tego spotkania bydgoszczankom udało się nawiązać wyrównaną walkę z policzankami. Jednak po drugiej przerwie technicznej sytuacja ponownie zmieniła się na korzyść drużyny przyjezdnej. Policzanki wróciły do dobrej dyspozycji i pewnie wygrały 25:20, a cały mecz 3:0.

MVP: Izabela Kowalińska

Pałac Bydgoszcz – Chemik Police 0:3 (12:25, 11:25, 20:25)

Pałac:  Twardowska, Biedziak, Misiuna, Czyżnielewska, Fojucik, Skorupa, Korabiec (libero) oraz Dybek, Pieczka, Nowakowska, Bałdyga

Chemik: Malagurski, Rabka, Gajgał-Anioł, Kowalińska, Jagieło, Mróz, Krzos (libero)