W meczu na szczycie lepszy GKS!

28 lis 2015, 09:24

W ramach 25. kolejki najwyższej ligi hokejowej w Polsce doszło do starcia tyszan z krakowianami. Lepsi okazali się gospodarze, wygrywając tym samym po raz czwarty w tym sezonie z “Pasami”.

W pierwszej tercji spotkanie było wyrównane, a na pierwszy plan wychodzili bramkarze obu drużyn, którzy spisywali się bardzo dobrze. Wynik spotkania otworzył w 30. minucie Filip Komorski. Napastnik GKS-u wpisał się na listę strzelców po raz drugi cztery minuty później. Jeszcze przed zakończeniem drugiej tercji goście strzelili kontaktową bramkę – bramkę zdobył Damian Słaboń.

W trzeciej tercji po raz kolejny dali o sobie znać bramkarze obu drużyn, gdyż popisywali się wspaniałymi interwencjami. Krakowianie atakowali, ale nie udało im się pokonać golkipera gospodarzy Kamila Kosowskiego. Za to tyszanom pod koniec powiodło się wyprowadzić kontrę i ustalić końcowy wynik spotkania – 4:1.

GKS Tychy – Comarch Cracovia Kraków 4:1 (0:0,3:1,1:0)
1:0 – Filip Komorski – Josef Vitek (29:34)
2:0 – Filip Komorski – Josef Vitek (33:45)
2:1 – Damian Słaboń – Adam Domogała, Peter Novajovsky (39:10)
3:1 – Michał Kotlorz – Josef Vitek (39:52)
4:1 – Kamil Kalinowski – Mikołaj Łopuski, Marcin Kolusz (58:09)

Co powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn po spotkaniu?
Rudolf Rohàček, trener Comarch Cracovii: Z naszej strony był to dobry przez trzydzieści minut. Później bramki padły po naszych błędach indywidualnych. Pod koniec drugiej tercji głupia kara i zamiast schodzić do szatni z jedną bramką musieliśmy strzelić dwie. W trzeciej tercji zabrakło nam trochę szczęścia, ponieważ trafiliśmy w słupek zaraz na początku. Tyszanie dobrze się bronili i trafili nam jeszcze bramkę czwartą, która nie miała już praktycznie znaczenia.
Jiři Šejba, trener GKS Tychy: Było to dla nas ciężkie spotkanie. W ciagu ostatniego tygodnia graliśmy pięć meczów, co było widać na początku spotkania. W drugiej tercji zagraliśmy dobrze taktycznie i przyniosło to efekt. W trzeciej tercji Cracovia miała swoje szanse, ale byliśmy skoncentrowani na kontrolowaniu gry i odnieśliśmy ważne zwycięstwo.