Strona główna Lekkoatletyka Warszawa: Rekord Polski Michała Haratyka! Historyczny wyczyn Polaka!

Warszawa: Rekord Polski Michała Haratyka! Historyczny wyczyn Polaka!

0

Cóż za nieprawdopodobne widowisko zafundował kibicom zebranym na warszawskich fontannach Michał Haratyk! Obecny rekordzista Polski poprawił swoje życiowe osiągnięcie o 24 centymetry! Od dziś nowy rekord Polski wynosi 22.32 metrów!

Po pierwszych dwóch seriach nic nie zapowiadało na nadejście takiej bomby. W pierwszej kolejce Haratyk nie zbliżył się do granicy 21 metrów. W drugiej przekroczył ją, osiągając wynik 21.23 metrów.

W trzeciej kolejce Haratyk zrobił to na co czekał od dłuższego czasu! Pchnięcie na odległość. 22.32 metrów! Nowy rekord Polski! Nowy rekord życiowy! Najlepszy wynik uzyskany przez Europejczyka w XXI wieku! Haratyk wysyła odpowiedź na ostatnie wyniki uzyskane przez zawodników z USA na mistrzostwach tego kraju (trzech zawodników powyżej 22 metrów!).

W czwartek kolejce Michał udowodnił, że rekordowe pchnięcie to nie był przypadek! Posłał kulę na odległość 22.12, co jest także lepszym wynikiem od już nieaktualnego rekordu Polski! W następnych próbach Haratyk już się nie poprawił, uzyskując odpowiednio 21.22 metrów i 21.60 metrów.

Historyczny dzień dla lekkoatletyki w Polsce. Michał Haratyk osiągniętym wynikiem potwierdza, że jeśli trafi z formą na Mistrzostwa Świata w Katarze, to będzie walczył o medale!

Na drugim miejscu w dzisiejszych zawodach uplasował się Konrad Bukowiecki, pchając 21.24 metrów.

Komentarze