Ważne zwycięstwo Płocczan!

29 lis 2014, 18:10

W meczu 7. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock pokonała na wyjeździe turecki Besiktas 33:30!

Płocczanie uczynili ważny krok ku temu, aby awansować do kolejnej fazy tych rozgrywek. Mecz z początku był wyrównany.
Zawodnicy Manolo Cadenasa grali bardzo dobrze w ofensywie, jednak w defensywie miały miejsce liczne błędy. Do przerwy Turcy przegrywali tylko jedną bramką. Początek 2. połowy był także wyrównany. Z kolejnymi minutami Polacy zaczęli uzyskiwać znaczną przewagę rywalom, aż w końcu różnica wyniosła 7 bramek. Jednak gracze Besiktasu nie poddali się i dążyli do nawiązania kontaktu, przez co odrobili 4 bramki, ale wicemistrzowie Polski kontrolowali już końcowe minuty spotkania.

Besiktas: Ozmusul, Demir – Nincević 3/2, Coban, Zrnić 1, Ozbahar 8, Feuchtmann 1, Caliskan, Arifoglu 4, Ladyko, Boyar 5, Buljubasić, Dacević 2, Done 4, Rasić 2

Wisła: Corrales, Wichary – Daszek, Wiśniewski, Ghionea 8/2, Nikcević 1, Kwiatkowski, Rocha 3/2, Syprzak 5, Racotea 1, Tioumentsev 5, Jurkiewicz 5, Zelenović 3, Montoro 2