Strona główna Pozostałe Sporty motorowe Kubica prowadził nowy bolid Williamsa!

[WIDEO] Kubica prowadził nowy bolid Williamsa!

0
Foto: www.twitter.com/WilliamsRacing

Już jutro na torze Catalunya pod Barceloną rozpoczną się oficjalne, czterodniowe testy Formuły 1, które dadzą nam pierwsze odpowiedzi, kto będzie liczył się w nadchodzącym co raz szybciej sezonie. Przepisy dotyczące jazdy nowymi bolidami mówią jednak, że jeszcze przed testami każdy zespół ma prawo przejechać do 100 kilometrów dystansu. Z takiego prawa skorzystał Williams, a za sterami nowego samochodu zasiadł ROBERT KUBICA! 

33-letni Polak wraca do padoku Formuły 1 po siedmiu latach przerwy związanych z ciężkim wypadkiem, rehabilitacją, startami w serii WRC i WRC 2. Kubica był bliski powrotu jako kierowca wyścigowy, jednak na ostatniej prostej wyprzedził go Rosjanin Sirotkin i przynajmniej na ten moment musi się pogodzić z ważną rolą rezerwowego.

Już jutro pierwszy etap rywalizacji w nowym sezonie, czyli oficjalne czterdniowe przedsezonowe testy na torze Catalunya pod Barceloną, gdzie dwukrotnie zobaczymy Kubicę w akcji. Wtorkowe i środowe popołudnie będzie należeć do Polaka, który właśnie dzisiaj miał już okazję jeździć nowym bolidem Williamsa FW41 z tytułu regulaminów, które pozwalają przed testami przejechać do 100 kilometrów nowym samochodem. Jak wyglądała jazda Polaka możecie zobaczyć w poniższym wideo.

Czekamy na to co się wydarzy w Barcelonie i jakie czasy będzie kręcił Robert Kubica. Może będziemy mogli powiedzieć, że to co się stało podczas ostatnich testów, gdzie na finiszu fotel kierowcy zabrał mu Sirotkin, pod względem sportowym było tylko wypadkiem przy pracy.

Komentarze