Widzew zagra w ćwierćfinale PP. Po raz pierwszy od 21 lat!

6 gru 2023, 18:00

Poznaliśmy kolejnego ćwierćfinalistę tegorocznej edycji Pucharu Polski. Został nim Widzew Łódź, który dzięki bramce w końcowych minutach Jordiego Sancheza wygrał na wyjeździe 2:1 ze Stalą Mielec. Łódzki zespół zagra w tej fazie rozgrywek po raz pierwszy od 21 lat.

Widzew wygrał ze Stalą i zagra w ćwierćfinale

Pierwsza połowa stała na dość wyrównanym poziomie, ale to Widzew schodził do szatni z prowadzeniem. W 38. minucie Imad Rondic ładnie obrócił się w kierunku bramki z obrońcą na plecach i oddał niezbyt mocny, ale mierzony strzał. Bramkarz Stali nawet nie drgnął.

Po zmianie stron to drużyna z Łodzi miała wyraźną przewagę, ale nie potrafiła jej potwierdzić. Nadziała się jednak na jedną z akcji Stali, po której padł gol wyrównujący. W 69. minucie Krzysztof Wołkowicz zebrał piłkę w polu karnym i po dość słabym uderzeniu znalazł drogę do siatki.

Tuż po straconej bramce na murawie pojawił się Jordi Sanchez, który rozstrzygnął losy tego spotkania. W 85. minucie hiszpański napastnik bardzo ładnie ograł obrońcę Stali, następnie minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Zapewnił tym samym Widzewowi zwycięstwo i awans do ćwierćfinału.

Stal Mielec – Widzew Łódź 1:2
0:1 Imad Rondić 38′
1:1 Krzysztof Wołkowski 69′
1:2 Jordi Sanchez 85′

Dla zespołu z Łodzi jest to najlepszy wynik w Pucharze Polski od 21 lat, kiedy to po raz ostatni zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Polski. Losowanie par w tej fazie rozgrywek odbędzie się w piątek o godzinie 12:00.

Błąd za błędem Rafała Strączka. Straci miejsce w składzie Girondins Bordeaux?