Wielka bójka z udziałem koszykarzy Realu Madryt. Sędziowie wyrzucili z parkietu 21 zawodników

Aktualizacja: 6 maj 2023, 18:47
28 kwi 2023, 11:09

Wielka bijatyka wśród zawodników przerwała ćwierćfinał Euroligi, w którym zmierzyły się ze sobą Real Madryt i Partizan Belgrad. Sędziowie musieli zakończyć spotkanie z udziałem Królewskich na minutę i 40 sekund przed końcem czwartej kwarty. Po opanowaniu sytuacji starcia już nie wznowiono. Wszystko dlatego, że nie miał już kto wejść na boisko.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Złość to zły doradzca. Ukarano dwudziestu jeden zawodników

W czwartkowym meczu Partizan Belgrad spisywał się znakomicie i był już niemal pewny wygranej nad Realem Madryt. Serbowie prowadzili już 95:80, a zważając, że w pierwszym starciu wygrali 89:87, byli w zdecydowanie w lepszej sytuacji niż koszykarze z Półwyspu Iberyjskiego.

Pod koniec czwartej kwarty emocje po obu stronach wzięły jednak górę. Zawodnik Realu Sergio Llulla sfaulował lidera serbskiego zespołu Kevina Puntera. To sprowokowało zawodników jednej i drugiej drużyny do ostrzejszej reakcji. Ostatecznie wszystko skończyło się grupową bójką, w której udział wzięli nawet koszykarze siedzący na ławkach rezerwowych.

W pewnym momencie Guerschon Yabusele, jeden z koszykarzy Realu, rzucił nawet swoim rywalem o parkiet. Poszkodowanym w tej sytuacji został Dante Exum. Na nagraniach z całego zdarzenia widać również różnego rodzaju ciosy czy uderzenia z powietrza. Zmieszanie było tak wielkie, że sędziowie przez kilka minut analizowani sytuację. Ostatecznie podjęto decyzję o zakończeniu meczu pomiędzy Realem Madryt i Partizanem Belgrad.

W związku z niedopuszczalnym zachowaniem zawodników wyrzuconych z boiska zostało aż 21 graczy. Niektórzy za bezpośredni udział w bójce, inni za opuszczenie stref dla rezerwowych. Dostępnych pozostało tylko kilku zawodników, a mecz nie mógł zostać kontynuowany. Euroliga poinformowała, że spotkanie zakończy się taki wynikiem, jaki był w momencie zatrzymania gry. Partizan w serii do trzech zwycięstw prowadzi 2-0.

Anwil Włocławek wygrywa Puchar Europy FIBA! Historyczny sukces polskiej koszykówki