Strona główna Lekkoatletyka Wielka impreza lekkoatletyczna w Polsce?

Wielka impreza lekkoatletyczna w Polsce?

0

Narodowy stadion lekkoatletyczny – Stadion Śląski, a tym samym Polska jest kandydatem do zorganizowania Mistrzostw Europy w 2024 roku. Nasze państwo jest jednym z czterech, które chciałoby, aby największe gwiazdy Starego Kontynentu wystąpiły na ich podwórku. 

Kandydatów jest czterech – Polska, Białoruś, Szwecja i Finlandia. Pierwsza prezentacja zainteresowanych odbędzie się już za kilka dni w Lozannie i wtedy będzie już wiadomo mniej więcej, komu bliżej do zorganizowania lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2024 roku.

Gospodarzem imprezy byłby oczywiście Stadion Śląski, jako jedyny w Polsce przystosowany do imprez lekkoatletycznych na bardzo wysokim poziomie z odpowiednią liczbą miejsc na trybunach. Okrzyknięty został już naszym nowym “Narodowym” dla lekkoatletów i świetnie zaprezentował się podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego oraz Memoriału Kamili Skolimowskiej (poza chwilową awarią światła).

Wiceprezes PZLA (Polski Związek Lekkiej Atletyki) Tomasz Majewski twierdzi, że największą szansę na ten moment ma Mińsk (Białoruś). Wszystko może rozejść się po kościach przez pieniądze, a te potrzebne są w ogromnej kwocie. Według informacji tegoroczne Mistrzostwa Europy w Berlinie kosztowały blisko 150 milionów złotych. Na przykład – Mistrzostwa Świata siatkarzy w Polsce kosztowały “tylko” niecałe 40 milionów złotych.

Organizatora zawodów poznamy w kwietniu 2020 roku.

Komentarze