Rajd Dakar: Rewelacyjny Eryk Goczał jeszcze bardziej uciekł rywalom

10 sty 2024, 19:10

Eryk Goczał wraz z hiszpańskim pilotem Oriolem Meną zajęli trzecie miejsce na trasie piątego etapu Rajdu Dakar w klasie Challenger. W środę jako pierwsi na metę wpadli Chilijczycy Francisco Lopez Contardo i Juan Pablo Vinagre. Eryk Goczał powiększył przewagę nad swoim ojcem Markiem

Eryk Goczał i Oriol Mena w poprzednich etapach plasowali się naprzemiennie na pierwszej bądź drugiej pozycji. Teraz również zajęli miejsce na podium, ale tym razem do mety dojechali z trzecim czasem. Najważniejsze jest jednak to, że najgroźniejsi rywale 19-latka i jego kierowcy pojawili się na mecie ze słabszymi rezultatami. Dzięki temu najmłodszy z klanu Goczałów powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Aktualnie Eryk ma 34,50 przewagi nad swoim ojcem Markiem Goczałem i 39,46 nad Amerykanami Mitchellem Guthrie i Kellonem Walche. W piątym etapie, który miał krótki 118-kilometrowy odcinek specjalny po wydmach oraz 527-kilometrów dojazdówki, lider klasyfikacji generalnej stracił do Chilijczyków Francisco Lopez Contardo i Juan Pablo Vinagre zaledwie 2,06.

Polsko-hiszpański duet w środę wyprzedzili również Amerykanin Austin Jones i Brazylijczyk Gustavo Gugelmina. Ta dwójka wpadła na metę z dwie sekundy lepszym czasem niż Goczał.

Warto dodać, że w rywalizacji samochodów najlepszy był po raz trzeci Katarczyk Nasser Al-AttiyahKrzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja, którzy wcześniej mieli problemy ze swoim pojazdem, nie liczą się w walce o czołowe lokaty, a piąty etap zakończyli dopiero na 31. miejscu.

Rajd Dakar: Kolejny Polak z problemami technicznymi. Utknął na środku pustyni

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA