Wielki żużel wraca do Rosji! 3. finał SEC w Togliatti (zapowiedź)

19 sie 2016, 19:43

Już w najbliższą sobotę odbędzie się trzecia runda Indywidualnych Mistrzostw Europy. Najlepsi zawodnicy starego kontynentu zawitają do rosyjskiego Togliatti. Jeden z faworytów – Grigorij Łaguta, wystąpi pod “jedynką”.

Do tej pory, w tabeli przewodzi właśnie jeden z rosyjskich żużlowców – Emil Sajfutdinow, który wrócił po kontuzji i spisuje się całkiem nieźle. Ax aequo z nim jest Przemysław Pawlicki. Obaj mają po 18 punktów. Tuż za nimi jest Vaclav Milik, który póki co, znajduje się na trzecim stopniu podium. Czech w tym sezonie jest w niesamowitym gazie, nie tylko w lidze, ale także w zawodach indywidualnych. Ścisk w tabeli jest niesamowity, dlatego też SEC w Togliatti zapowiada się pasjonująco.

W stawce znajdziemy wielkie nazwiska. Cały czas nie zapominajmy o Nicki Pedersenie, który w każdej chwili może pojechać świetne zawody. Jego ewentualne podium, może sporo namieszać. W gronie faworytów obok wcześniej wspomnianego Sajfutdinowa jest oczywiście Grigorij Łaguta, który wygrał poprzednią rundę w łotewskim Daugavpils.

Na liście startowej znajduje się trzech Polaków. Prowadzący Pawlicki oraz Janusz Kołodziej i Krzysztof Kasprzak. Wszystkich Panów stać na dobry wynik w tych zawodach. Dwaj ostatni cały czas walczą o pierwszą piątkę, która da możliwość startu w przyszłym roku jako stały uczestnik. Jest o co jechać!

Zawody w rosyjskim Togliatti zapowiadają się pasjonująco, zważywszy na to, że ostatnie zawody w Daugavpils można uznać za światowy TOP w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że nie mniej walki zobaczymy właśnie w najbliższą sobotę. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 15:00!

Oficjalna lista startowa:

1. Grigorij Laguta #7 (Rosja)
2. Janusz Kołodziej #27 (Polska)
3. Andriej Kudriaszow #16 (Rosja) – DK
4. Andrzej Lebediew #29 (Łotwa)
5. Przemysław Pawlicki #59 (Polska)
6. Antonio Lindbaeck #85 (Szwecja)
7. Joonas Kylmaekorpi #610 (Szwecja)
8. Emil Sajfutdinov #89 (Rosja)
9. Anders Thomsen #5 (Dania)
10. Vaclav Milik #13 (Czechy)
11. Hans Andersen #34 (Dania)
12. Krzysztof Kasprzak #507 (Polska)
13. Nicki Pedersen #3 (Dania)
14. Martin Vaculik #54 (Słowacja)
15. Leon Madsen #66 (Dania)
16. Peter Ljung #36 (Szwecja)

17. Michail Litwinov #17 (Rosja)
18. Gleb Chugunov #18 (Rosja)

Sędzia: Wojciech Grodzki
Początek zawodów: 15:00 (transmisja w Eurosport)

Źródło:inf. własna

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA