Wilki Krosno dołączyły do PGE Ekstraligi. Niepowodzenie Falubazu

26 wrz 2022, 09:21

Wilki Krosno przegrały z Falubazem Zielona Góra w meczu rewanżowym o awans do PGE Ekstraligi (41:49). Jednak zaliczka z pierwszego spotkania wystarczyła, żeby zameldować się na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Ekipa z Podkarpacia wyszarpała promocję do elity w finałowym biegu sobotniego popołudnia.

Wilki Krosno dołączyły do żużlowej rodziny PGE Ekstraligi

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Dwa tygodnie temu Wilki Krosno wypracowały sobie dziesięciopunktową zaliczkę nad Falubazem Zielona Góra przed rewanżem o awans do PGE Ekstraligi (50:40). Pierwotnie drugi mecz miał odbyć się 18 września, jednak podjęto decyzję o przełożeniu rywalizacji na minioną sobotę. Mnóstwo zamieszania wywołał wówczas menedżer krośnian, Michał Finfa.

Dodatkowo goście byli osłabieni brakiem kontuzjowanego Maxa Fricke’a, jednego z liderów krośnieńskiej drużyny, który ostatecznie wystąpił. Niemniej, w obu zespołach panowały świetne nastroje przed starciem o promocję do elity. Miejscowi wierzyli, że ekipę pociągnie 47-letni weteran speedwaya, czyli Piotr Protasiewicz. I faktycznie doświadczony zawodnik robił wszystko, aby Falubaz ponownie walczył w rozgrywkach najwyższej klasy.

Gospodarze od początku szarżowali i rzucili się do odrabiania strat z pierwszego spotkania. W jedenastym biegu Jan Kvech oraz wspomniany Protasiewicz doprowadzili do remisu w dwumeczu. Następnie zielonogórzanie powiększyli przewagę. Przed ostatnią gonitwą kwestia awansu była otwarta. Miejscowi musieli więc znaleźć się w pierwszej trójce, aby powrócić do żużlowego raju.

Wyścig od początku do końca kontrolował Protasiewicz. Natomiast Andrzej Lebiediew do spółki z Vaclavem Milikiem skutecznie zamknęli drogę Rohanowi Tungate’owi do choćby jednego punktu, który dałby awans. Wilki Krosno zwyciężyły w dwumeczu z Falubazem Zielona Góra 91:89 i będą rywalizować na torach PGE Ekstraligi w kampanii 2023!

Następny sezon dla drużyny z Krosna będzie debiutem na torach najwyższej klasy rozgrywkowej. Z kolei siedmiokrotni mistrzowie Polski nie potrafili wrócić do PGE Ekstraligi. Kolejną szansę, aby tego dokonać, otrzymają za rok.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Motor Lublin mistrzem Polski 2022! Szalony pościg się opłacił!

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA