Strona główna Żużel 1. Liga Czy “Wilki” wygrają z Wybrzeżem za “trzy” punkty? KSM Krosno – Renault...

Czy “Wilki” wygrają z Wybrzeżem za “trzy” punkty? KSM Krosno – Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk (zapowiedź)

0

Już w najbliższą niedzielę dojdzie do pojedynku pomiędzy KSM Krosno, a Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Spotkanie to jest arcy ważne dla obu ekip, bo po pierwszym meczu w Gdańsku nie wiadomo do kogo powędruje bonus.

Przypomnijmy awizowane składy, które poznaliśmy w zeszłą środę:

Awizowane składy:

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Linus Sundstroem
2. Aureliusz Bieliński
3. Renat Gafurow
4. Kamil Brzozowski
5. Magnus Zetterstroem
6. Dominik Kossakowski

KSM Krosno
9. Siergiej Łogaczow
10. Tomasz Chrzanowski
11. Marcin Rempała
12. Ernest Koza
13. Mirosław Jabłoński
14. Adrian Bialk

Goście przyjeżdżają do Krosna bez Krzysztofa Jabłońskiego oraz Oskara Fajfer. Ten drugi odczuwa skutki poważnego upadku, który miał miejsce podczas meczu z Polonią Bydgoszcz. Pierwszy zaś nie spisuję się za dobrze w tym sezonie i Grzegorz Dzikowski postanowił nie powoływać go na to spotkanie. Na pierwszy rzut oka widać, że trener klubu z Gdańska po raz kolejny miesza pary, można tylko domniemywać, iż szuka cały czas optymalnych i w miarę wyrównanych par. W najbliższym spotkaniu wraz z juniorem zobaczymy doświadczonego Magnusa Zetterstroema. Szwed wywalczył sobie miejsce w składzie dzięki dwóm kapitalnym meczom. Widać, że pomimo wieku potrafi on walczyć na torze jak równy z równym z wiele młodszymi ale nie mniej doświadczonymi zawodnikami. Dość ciekawą parą może się okazać para Renat Gafurow i Kamil Brzozowski, przypomnijmy, że Rosjanin popisał się w ostatnim meczu na własnym torze i wywalczył 14+1 punktów. Wraz z “Brzózką” byli nie pokonani, aż do 15 biegu, który to wygrali w stosunku 4:2. Zastanawiająca jest decyzja trenera o wstawieniu pod numer 2 Aureliusza Bielińskiego. Z pewnością młody wychowane klubu znad morza nie otrzyma możliwości zaprezentowania się w tym meczu z plastronem numer “2”. Możemy domyślać się, że w jego miejsce “wskoczy” wspomniany wyżej Jabłoński, bądź Anders Thomsen. Ale jak będzie przekonamy się kilka minut przed rozpoczęciem spotkania kiedy to skład zostanie potwierdzony przez kierownika drużyny.

Ekipa z Krosna z pewnością chce zdobyć punkt bonusowy. Dość niespodziewanie bardzo dobrze spisali się na meczu w Gdańsku, gdzie zdobyli 41 punktów. Miejscowi kibice bardzo mocno wierzą w dobry występ Mirosława Jabłońskiego oraz Tomasza Chrzanowskiego. Właśnie ta dwójka ma być motorem napędowym ekipy “Wilków”. W tym sezonie spisują się oni bardzo dobrze, jak będzie tym razem? Przekonamy się w niedzielę. W wygranej pomóc mają również Ernest Koza i Marcin Rempała. O ile pierwszy z nich dorzuca cenne punkty, tak drugi miewa występy bardzo dobre i bardzo nieudane. Niestety linia juniorów po stronie gospodarzy nie zachwyca. W tym aspekcie przewagę mają juniorzy Wybrzeża Gdańsk, jednak wiadomo żużel to sport, a w sporcie wszystko jest możliwe. Krośnianie w każdym meczu walczą jak równy z równym jednak zawsze brakuje im przysłowiowej “kropki nad i”. Jednak z pewnością można stwierdzić, że w tym sezonie są objawieniem rozgrywek. Nikt przed sezonem nie spodziewał się tak dobrych występów tej ekipy.

Niedzielny mecz pokaże nam czy zespół Grzegorza Dzikowskiego zbliży się do czołówki tabeli, czy też może to zespół z Krosna zrobi duży krok w stronę szczyty rozgrywek. Jedno jest pewne żadna z drużyn nie będzie się oszczędzać podczas tego meczu, dzięki czemu miejmy nadzieje na ciekawe i pełne emocji spotkanie trzymające w napięciu do ostatniego biegu.

Komentarze