Wioślarstwo: Zwycięstwo Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj w Poznaniu!

19 cze 2016, 15:05

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zdobyły złoty medal w regatach Pucharu Świata w Poznaniu. Brązowy medal wywalczyła czwórka podwójna mężczyzn.

Reprezentantki Polski nie dała żadnych szans swoim rywalkom, które były wstanie utrzymać kontakt z Polkami tylko do 500 metra. Polska osada kontrolowały wyścig utrzymując bardzo mocne tempo. Na mecie uzyskały czas 6:47.75. Drugie miejsce zajęły Nowozelandki – 6:50.61. Brązowy medal zdobyły Francuzki – 6:51.94.

Czwórka podwójna w składzie: Wiktor Chabel, Mateusz Biskup, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski zajęła trzecie miejsce. Polacy uzyskali czas 5:40.79. Zwyciężyła osada Australijska – 5:37.20. Na drugim miejscu finiszowali reprezentanci Niemiec – 5:39.58.

Czwórka podwójna kobiet – Monika Ciaciuch, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska i Agnieszka Kobus zajęła czwarte miejsce. Zwyciężyły reprezentantki Niemiec.

Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet Weronika Deresz i Joanna Dorociak ukończyły wyścig finałowy na piątym miejscu. Złoty medal zdobyła osada Holenderska.

Siostry Anna i Maria Wierzbowskie wygrały finał B. Natomiast męska ósemka w składzie: Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Robert Fuchs, Mikołaj Burda, Piotr Juszczak, Michał Szpakowski, Krystian Arnowski i Daniel Trojanowski zajęła czwarte miejsce. Wygrała osada Niemiecka.