Wisła Can-Pack przegrywa w Stambule i kończy przygodę w Europie

18 lut 2015, 23:55

Mistrzynie Polski z Krakowa, podobnie jak inny polski zespół – Energa Toruń, odpadły po dzisiejszych meczach z Euroligi Kobiet.

Krakowianki równorzędnym przeciwniekiem dla koszykarek ze Stambułu były tylko przez połowę spotkania, później jednak nie potrafiły dotrzymać kroku tak utytułowanemu klubowi.

O ile przez trzy dwie i pół kwarty Wiślanki dotrzymywały tempa przeciwniczkom, to w ostatniej kwarcie koszykarki Galatasary Stambuł włączyły wyższy bieg i odskoczyły na kilka punktów co dla naszych zawodniczek okazało się przewagą już nie osiągalną do dogonienia.

Zostało mało czasu na odwrócenie losów rywalizacji. Dodatkowo przeciwnik poczuł wiatr w żagle i nie zamierzał spowalniać.

Seria punktowa 13-0 jaką zanotował w ostatniej partii okazała się gwoździem do trumny polskiego czempiona. Wtedy legły nawet skrajne nadzieje na triumf drużyny spod Wawelu. Nic więcej nie zdziałała i musiała pożegnać rozgrywki europejskie. W fazie play off już nie wystąpi.

Galatasaray Stambuł – Wisła Can Pack Kraków 63:45 (10:10, 17:18, 21:10, 15:7)

Galatasaray: Lyttle 15, Dubljević 14, Martinez 14, Yilmaz 8, Casas 8, Kimyacioglu 2, Gunay 2.

Wisła Can Pack: Lavender 13, Quigley 10, Vandersloot 8, Petronyte 8, Ouvina 6.