Wisła Can-Pack wygrywa w niesamowitych okolicznościach z Bourges Basket!

12 lis 2015, 23:32

To nie miało prawo się zdarzyć, ale sport dlatego jest piękny, że potrafi pisać nieprawdopodobne historie. Koszykarki Wisły Can-Pack w pewnym momencie przegrywały już 22 punktami a mimo to pokonały rywalki 66:64! Było to ich pierwsze zwycięstwo w Eurolidze.

Spotkanie to pierwotnie miało się odbyć wczoraj o godzinie 18:30, ale z powodu spóźnienia się francuskiej ekipy na samolot spotkanie to zostało przełożone na dzień dzisiejszy.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, ale za sprawą Celine Dumerc straty zostały natychmiast odrobione. W dalszej części gry całkowitą kontrolę nad wydarzeniami przejęły koszykarki Bourges co natychmiast mialo odzwierciedlenie w wyniku. Ze stanu 6:0 dla Wisły, który mieliśmy na początku meczu zrobiło się 10:20 na zakończenie pierwszej kwarty.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Cóż jednak z tego skoro podopieczne Jose Hernandeza nie potrafiły chociaż odrobinę zniwelować strat. Co więcej one się powiększyły. Zespoły zeszły na przerwę przy wyniku 23:35.

Wydawało się, że początek trzeciej kwarty to moment, w którym gdy chce się wygrać spotkanie należy odrabiać straty. Nic bardziej mylnego. Każda kolejna minuta zaczęła utwierdzać zgromadzonych kibiców z myślą o kolejnej porażce Wisły w Eurolidze. W pewnym momencie tablica wyników pokazała rezultat 33:55. Wtedy stało się coś co trudno racjonalnie wytłumaczyć. Nagle to gospodynie zaczęły domicować na parkiecie. Do końca trzeciej odsłony nie było już wiele czasu, ale  mimo tego udało się zniwelować stratu do stanu 41:58.

Ostatnia odsłona to prawdziwa popis wiślaczek. Ogromna w tym zasługa Yvonne Turner, która w całym spotkaniu zdobyła 25 oczek. Świetna gra w obronie i skuteczny atak sprawiły, że w końcówce meczu wynik brzmiał 66:64 dla Wisły Can-Pack. Mimo nerwowej końcówki udało się odnieść zwycięstwo! Zwycięstwo, które wydawało się w pewnym momencie, że nie ma prawa mieć miejsca….

Wisła Can-Pack Kraków – Bourges Basket 66:64 (10:20, 13:15, 18:23, 25:6)

Wisła Can-Pack Kraków: Yvonne Turner 25, Devereaux Peters 12, Katerina Zohnova 9, Agnieszka Szott-Hejmej 7, Cristina Ouvina 6, Laura Nicholls Gonzales 3, Magdalena Ziętara 2, Justyna Żurowska-Cegielska 2.

Bourges Basket:Laura Hodges 15, Johannah Leedham 11, Celine Dumerc 8, Helena Ciak 7, Danielle Page 7, Ingrid Tanqueray 7, Paoline Salagnac 6, Sara Chevaugeon 3,  Diandra Tchatchouang 0.