Wisła Kraków Amp Futbol wicemistrzem Ligi Mistrzów! Porażka w finale

23 maj 2022, 11:01

Drużyna ampfutbolu Wisły Kraków sięgnęła wczoraj po wicemistrzostwo Ligi Mistrzów. Polacy przegrali 2:5 w finale rozgrywek z tureckim Etimesgut Amputee SC. Wisła powtórzyła tym samym wynik Legii Warszawa sprzed roku.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Europejski sukces Wisły Kraków Amp Futbol

Faworytem finałowego starcia byli rywale Wisły Kraków, którzy dysponują niezwykle silną kadrą. Wystarczy powiedzieć, że dwóch mistrzów świata rozpoczynało spotkanie na ławce rezerwowych. Wiślakom niestety nawet nie pomógł głośny doping kibiców, którzy zjawili się przy ul. Reymonta, aby wesprzeć swoich reprezentantów.

Etimesgut prowadził trzema bramkami już po pierwszej połowie i choć Wisła zagrała znacznie lepiej w drugiej części spotkania, to nie była w stanie odwrócić losów spotkania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:5, a drużyna z Turcji trzeci raz z rzędu odniosła końcowy triumf w Lidze Mistrzów.

Pomimo porażki czuję radość i dumę, bo osiągnęliśmy naprawdę wiele. W drugiej połowie graliśmy nawet lepiej od Turków, pokazaliśmy, że nasza drużyna jest jednością i rozumiemy się w ciemno — powiedział po meczu Krystian Kapłon, strzelec jednej z bramki dla Wisły.

Trzeci turniej ampfutbolowej Ligi Mistrzów odbywał się dopiero po raz trzeci w historii. Tym razem miejscem rozgrywek był stadion Wisły Kraków. Zawodnicy z Polski mogli więc liczyć na doping kilku tysięcy kibiców. Łącznie do stolicy małopolski, oprócz naszych wicemistrzów, zawitało jeszcze 6 drużyn z Turcji, Anglii, Hiszpanii, Francji, Gruzji oraz Włoch.