Koszmar Wisły Kraków! Puszcza Niepołomice pozbawia ją marzeń o Ekstraklasie

6 cze 2023, 20:01

Wisła Kraków przez co najmniej jeszcze jeden sezon będzie grać na poziomie Fortuna 1. Ligi. W półfinale baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy “Biała Gwiazda” została rozbita przed własną publicznością 1:4 przez Puszczę Niepołomice, która tym samym awansowała do finału fazy play-off.

Dwa ciosy Puszczy w pierwszej połowie

Wisła Kraków tak naprawdę zaprzepaściła swoją szansę na bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy w przedostatniej kolejce zasadniczej części sezonu, przegrywając przed własną publicznością 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Puszcza Niepołomice z kolei od dłuższego czasu plasowała się w strefie play-off, choć również mogła marzyć o zajęciu jednego z dwóch czołowych miejsc.

Barażowe spotkanie w Krakowie dość zaskakująco upływało pod dyktando gości. Co prawda większe posiadanie piłki miała Wisła, ale konkretniejsi pod bramką rywala byli zawodnicy z Niepołomic. Dało im to dwie nagrody.

W 33. minucie Marcel Pieczek celnie dośrodkował w pole karne, a najlepiej zachował się Kamil Zapolnik, który celnym strzałem głową dał Puszczy prowadzenie. W doliczonym czasie gry goście prowadzili już 2:0. Ponownie w roli asystenta był Pieczek, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Solowiej.

Puszcza rozwiewa marzenia Wisły

Od początku drugiej połowy przewagę mieli gospodarze, ale nie przekładało się to na kompletnie żadną groźną sytuację bramkową. “Biała Gwiazda” miała zdecydowaną kontrolę i niemal przez cały czas znajdowała się na połowie Puszczy. Celnych strzałów było jednak jak na lekarstwo.

W 84. minucie trybuny stadionu przy Reymonta w końcu miały powody do radości. Alex Mula zgarnął piłkę na około 30 metrze i zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od jednego z zawodników i w efektowny sposób wpadła do bramki. Wisła goniła zatem rezultat.

W samej końcówce goście wybili jednak Wiśle Kraków jakiekolwiek nadzieje na grę w finale baraży. Bohaterem okazał się zaledwie 21-letni Lucjan Klisiewicz, który w doliczonym czasie gry strzelił dwa gole i zapewnił Puszczy Niepołomice grę w decydującym o awansie meczu.

Wisła Kraków vs Puszcza Niepołomice 1:4
0:1 Kamil Zapolnik 33′
0:2 Łukasz Sołowiej 45+3′
1:2 Alex Mula 84′
1:3 Lucjan Klisiewicz 90+1′
1:4 Lucjan Klisiewicz 90+4′

Wisła Kraków nie zagra więc w finale baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy i w kolejnym sezonie ponownie będzie grać w Fortuna 1. Lidze. Puszcza Niepołomice z kolei czeka na swojego finałowego rywala. Będzie nim Termalica Bruk-Bet Nieciecza lub Stal Rzeszów.