Wisła Kraków szuka nowego trenera. Wśród kandydatów… dwóch niedawno zwolnionych

4 gru 2023, 18:22

Po ostatniej ligowej porażce i dymisji Radosława Sobolewskiego, władze Wisły Kraków rozpoczęły poszukiwania nowego trenera. W gronie kandydatów znajduje się trzech polskich szkoleniowców, ale według ostatnich doniesień, niewykluczona jest również opcja z zagranicznym menedżerem.Sobolewski odszedł z Wisły Kraków

W ostatni piątek Wisła Kraków doznała czwartej porażki w tym sezonie Fortuna 1. Ligi. “Biała Gwiazda” przegrała na wyjeździe 1:2 z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza i wypadli ze strefy premiującej grą w play-offach o awans do Ekstraklasy. Tuż po meczu do dymisji podał się trener Radosław Sobolewski.

Dziękuję trenerze za ponad rok wspólnej współpracy, ale również za to co zrobiłeś dużo wcześniej, nie dając temu klubowi upaść w sezonie 2018/2019. Dziękuję za profesjonalizm i oddanie pasji jaką jest piłka nożna. Wierzę, że najlepsze przed Tobą. Zarządzający klubów często poświęcają trenerów jako remedium na wyniki, które nie są zadawalające – pożegnał go prezes klubu Jarosław Królewski.

Ruszyły poszukiwania następcy Sobolewskiego

W sobotę, dzień po spotkaniu z Termaliką, Wisła oficjalnie rozpoczęła poszukiwania nowego trenera. Póki co wiadomo, że nie będzie to szybka i zbyt pochopna decyzja. Tymczasowym menedżerem został Mariusz Jop, ale poprowadzi on “Białą Gwiazdę” tylko do końca roku.

Według dotychczasowych doniesień, szansę na objęcie sterów w Wiśle mają Janusz Niedźwiedź (zwolniony z Widzewa Łódź), Kazimierz Moskal (zwolniony z ŁKS-u Łódź) i Marcin Brosz (były trener reprezentacji U-19). “Interia” informuje jednak, że niewykluczona jest również opcja zagraniczna.UEFA podjęła ostateczną decyzję w sprawie pierwszego meczu Legii z Aston Villą

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA