Wisła Płock jedną nogą w 1. lidze. Kto spadnie z PKO BP Ekstraklasy? [SCENARIUSZE]

21 maj 2023, 20:42

Przedostatnia kolejka PKO BP Ekstraklasy zapewniła nam mnóstwo emocji, jeśli chodzi o pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W przyszły weekend aż cztery drużyny będą zaangażowane w walkę o utrzymanie, a obecnie a najgorszej sytuacji jest Wisła Płock.

Śląsk wygrywa, Wisła Płock wypuszcza korzystny wynik

Niedzielne spotkania 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy mocno namieszały w ligowej tabeli, jeśli chodzi o jej dolne rejony. Bardzo ważny mecz wygrał Śląsk Wrocław. Drużyna Jacka Magiery pokonała 4:2 spadkowicza, Miedź Legnica i przynajmniej na kilka godzin wydostała się ze strefy spadkowej, w której znajdowała się od połowy kwietnia.

Sytuację mogła zmienić Wisła Płock, która grała u siebie z Rakowem Częstochowa. Przez 81 minut szło wszystko po jej myśli – prowadziła 1:0 po bramce Łukasza Sekulskiego. Mistrzowie Polski zaskoczyli jednak gospodarzy w samej końcówce. W 81. i 85. minucie dwa gole strzelił Władysław Koczerhin, a tym samym zepchnął “Nafciarzy” do strefy spadkowej.

Kto się utrzyma w PKO BP Ekstraklasie?

W walkę o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie pozostają więc cztery drużyny. Poza Wisłą Płock (37 punktów) i Śląskiem Wrocław (38 punktów), w ostatniej serii gier spadek mogą zanotować jeszcze Korona Kielce (38 punktów) i Stal Mielec (40 punktów). Zespoły te czekają następujące starcia:
● Wisła Płock: vs Cracovia (wyjazd)
● Śląsk Wrocław: vs Legia Warszawa (wyjazd)
● Korona Kielce: vs Widzew Łódź (wyjazd)
● Stal Mielec: vs Warta Poznań (dom)

Co zatem musi się stać, aby poszczególne drużyny utrzymały się w PKO BP Ekstraklasie?
Wisła Płock: jedynie zwycięstwo nad Cracovią i brak zwycięstwa Śląska lub Korony
Śląsk Wrocław: nawet porażka z Legią (przy porażce Wisły), zwycięstwo z Legią (przy wygranej Wisły + co najmniej remisie Korony)
Korona Kielce: nawet porażka z Widzewem (przy porażce Wisły), zwycięstwo z Widzewem (przy wygranej Wisły)
Stal Mielec: co najmniej remis z Wartą Poznań

Kwestia spadkowiczów rozstrzygnie się w następny weekend podczas Multiligi. Wszystkie spotkania 34. kolejki zostaną rozegrane w niedzielę, 27 maja o godzinie 17:30.

Kapitalny mecz i grad goli. Reprezentacja Polski U17 w ćwierćfinale ME!