Wzruszające obrazki na stadionie Wisły Kraków. Błaszczykowski pożegnany [WIDEO]

sie 5 2023, 19:10

Jakub Błaszczykowski oficjalnie został pożegnany przez kibiców Wisły Kraków. 37-latek, który zakończył sportową karierę, otrzymał oklaski od zasiadających na trybunach stadionu “Białej Gwiazdy” przed rozpoczęciem meczu ze Stalą Rzeszów.

Błaszczykowski zakończył karierę

W ostatnich miesiącach coraz więcej wskazywało na to, że Jakub Błaszczykowski jest blisko zakończenia kariery. Pierwszy prognostyk miał miejsce w połowie czerwca, kiedy to przy okazji meczu towarzyskiego z Niemcami został pożegnany w reprezentacji Polski. Zakończył przygodę w kadrze z bilansem 109. występów.

Niedługo później Błaszczykowski oficjalnie ogłosił, że kończy sportową karierę, również tą klubową. Nie można się temu było dziwić – 37-latek przez długi czas leczył poważną kontuzję kolana, a po powrocie do gry okazało się, że nie jest już w stanie regularnie trenować i grać.

Błaszczykowski pożegnany przez kibiców

W sobotnie popołudnie, tuż przed rozpoczęciem meczu trzeciej kolejki Fortuna 1. Ligi Błaszczykowski został pożegnany przez kibiców Wisły Kraków. Zanim obie drużyny zaczęły grać, zorganizowana została krótka ceremonia, podczas której 37-latka oklaskiwał cały stadion.

Przy tej okazji Błaszczykowski zwrócił się do wszystkich obecnych na stadionie. Nie był jednak w stanie wykrzesać z siebie zbyt obszernej przemowy. – Rzadko kiedy mi się to zdarza, ale nie wiem, co mam powiedzieć. Po prostu: dziękuję za wszystko – wygłosił.

Łącznie podczas dwóch okresów spędzonych w Wiśle Kraków (2005-2007 i 2019-2023) Błaszczykowski rozegrał 112 meczów, strzelił 19 bramek i zanotował 22 asysty. W tym sezonie nie zdołał zagrać na boiskach Fortuna 1. Ligi.

Zmiany w szeregach mistrzów Polski. Z Rakowa odejdzie kolejny piłkarz

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA