Włókniarz rozprawił się z mistrzem! Znamy półfinalistów PGE Ekstraligi

Stal Gorzów odrobiła straty z pierwszego meczu z Apatorem Toruń i awansowała do półfinału PGE Ekstraligi. Ostatecznie “Anioły” również zobaczymy w dalszej rywalizacji. Tytułu drużynowych mistrzów Polski nie obroni natomiast Betard Sparta Wrocław, którego marzeń o tym wyczynie pozbawił Włókniarz Częstochowa. Stawkę półfinalistów uzupełnił Motor Lublin. Przejrzyjmy wydarzenia żużlowej niedzieli.

Włókniarz wyeliminował mistrza, pewny awans Motoru

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Betard Sparta Wrocław nie obroni tytułu drużynowego mistrza Polski w jeździe na żużlu. W niedzielę Włókniarz Częstochowa potwierdził, że ich aspiracje do przejęcia korony w polskim speedwayu są bardzo wysokie. “Lwy” bezsprzecznie sprawiły niespodziankę, ale raczej nie sensację. Chociaż wynik 52:38 na korzyść Włókniarza wyraźnie pokazał, że częstochowianie to aktualnie synonim słowa drużyna.

Bez niespodzianek obyło się w rewanżu Motoru Lublin z Unią Leszno. Goście ostro naciskali, pragnąc odrobić straty z pierwszego pojedynku. Jednak sił Unii wystarczyło do dwunastego biegu. Od tamtej pory na lublińskim owalu rządziły już tylko “Koziołki”, które wygrały 51:39 i awansowały do półfinału PGE Ekstraligi.

Stal Gorzów wróciła do wspaniałego ścigania

Stal Gorzów po powrocie Martina Vaculika i Oskara Palucha wreszcie zaprezentowała formę godną potencjałowi zespołu. Po czterech gonitwach było już 16:8 dla gospodarzy, którzy później kontrolowali przebieg rywalizacji, zwyciężając z Apatorem Toruń 51:39. Fenomenalnie spisywali się Batrosz Zmarzlik oraz wspomniany Vaculik.

W półfinałach PGE Ekstraligi Apator Toruń zmierzy się z Motorem Lublin, natomiast Stal Gorzów skonfrontuje się z Włókniarzem Częstochowa. Zwłaszcza współzawodnictwo drugiej pary będzie nadzwyczaj interesujące.

Pierwsze mecze półfinałowe PGE Ekstraligi odbędą się już w piątek 2 września.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Daniel Bewley wygrał SGP we Wrocławiu. Polacy poza podium

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA