Strona główna Żużel 1. Liga Włókniarz zakontraktował ekstraligowca!

Włókniarz zakontraktował ekstraligowca!

0

Dziś (11 stycznia) w siedzibie firmy KIM Group włodarze częstochowskiego klubu podpisali kontrakt z ekstraligowcem, Danielem Jeleniewskim.

Od kilku dni wiadomo już, że Włókniarz Częstochowa wystartuje w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. W związku z tym ostatnim czasem klub nie próżnował i dokonał paru wzmocnień.

Dzisiaj doszło do kolejnego wzmocnienia, jakim jest Daniel Jeleniewski. Został on wypożyczony bezpłatnie z GKM-u Grudziądz i w sezonie 2016 będzie zdobywał punkty dla częstochowskiego Włókniarz. Wraz z Rafałem Trojanowskim ma być silnym punktem drużyny, bowiem są to jedni z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie.

Jeleniewsko swój ostatni sezon spędził w Ekstralidze w drużynie z Grudziądza. Tam wykręcił średnią biegową 1,054 i znalazł się na 51 pozycji z rankingu. Na zapleczu Ekstraligo spisywał się on jednak dużo lepiej. W sezonie 2013 mógł poszczycić się średnią 2,267. Był on wtedy najlepszym polskim jeźdźcem pierwszoligowym, a trzecim w całej klasyfikacji.

To że włodarze Włókniarz Częstochowa podpisali kontrakt z Danielem Jeleniewskim prawdopodobnie wyklucza pozyskanie Rune Holty, którego częstochowscy kibice bardzo chętnie zobaczyło by na torze w Częstochowie. Jednak jak w jednym z wywiadów wspomniał prezes Michał Świącik kluczowe były kwestie finansowe. Nie ukrywa on, że na aktualny kształt drużyny ma wpływ aktualny budżet. We Włókniarzu bowiem po ostatnich wydarzenia bardzo pilnują tej kwestii.

Oprócz Jeleniewskiego kontrakt podpisał również Rafał Trojanowski, który już oficjalnie jest zawodnikiem Włókniarza. Ten będzie startował z Lwem na piersi przez dwa najbliższe sezony. Będzie on też pełnił funkcję kapitana w częstochowskim zespole.

Komentarze