Strona główna Żużel 1. Liga Włókniarz zawalczy o pełną pulę! Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

Włókniarz zawalczy o pełną pulę! Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

0
fot. Patryk Kowalski

Już w najbliższą niedzielę na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie miejscowy Eko-Dir Włókniarz podejmie w meczu rewanżowym bydgoską Polonię.  Dla obu zespołów będzie to mecz “o zachowanie szans” na awans w przypadku Włókniarza i na utrzymanie się w lidze w przypadku Polonii.  W pierwszym meczu górą były “Lwy”, które w Bydgoszczy wygrały 41:49. To właśnie ekipa biało-zielonych jest zdecydowanym faworytem do wywalczenia trzech punktów.

Obydwa zespoły mocno skomplikowały swoją sytuację, przegrywając ostatnie mecze. Porażka Polonii z KSM Krosno praktycznie skazała klub z Bydgoszczy na spadek do drugiej ligi.  Bydgoszczanie jeśli myślą o pozostaniu w Nice PLŻ, punktów muszą szukać w meczach z teoretycznie lepszymi zespołami. Natomiast Włókniarz, który minimalnie przegrał mecz z Wandą Kraków, nie może sobie już pozwolić na kolejne porażki, a brakujących punktów musi szukać w meczach wyjazdowych. Faworytem tego spotkania są częstochowskie “Lwy”, które mając zapas punktowy z pierwszego meczu, na niedzielę mają jasny cel – dopisać trzy punkty do ligowego dorobku.

W składzie Polonii Bydgoszcz w porównaniu z przegranym meczem w Krośnie zaszły niewielkie zmiany, wymuszone czerwoną kartką Damiana Adamczyka, którą zawodnik Polonii otrzymał w ostatniej gonitwie pojedynku z “Wilkami”. Za Adamczyka pojedzie Łukasz Sówka, z którym pary tworzyć będą juniorzy. Jadący w poprzednim meczu z “piątką” Marcin Jędrzejewski tym razem wystąpi z numerem trzecim. Najmocniejszą bronią bydgoskiej Polonii jest duet Kudriaszow-Kułakow. Rosjanie w meczu  Krosnem wywalczyli łącznie 20 punktów. To w głównej mierze od ich występu będą zależeć szanse Polonii na odniesienie sukcesu w meczu z Włókniarzem.

“Lwy” w niedzielnym spotkaniu pojadą krajowym składem. Do meczowej “siódemki” wracają Mateusz Borowicz i Artur Czaja, którzy po przeciętnym występie w meczu z Lokomotivem, musieli zwolnić miejsca w składzie dla dużo lepiej prezentujących się – Klindta i Thorssella.  Kolejną szansę otrzyma Rafał Trojanowski, który nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. W wielu meczach nie wystąpił, a jeśli już otrzymał szansę na zaprezentowanie swojej formy, to czynił to dość przeciętnie jak na żużlowca, po którym spodziewano się dużo lepszych wyników. Skład Włókniarza uzupełniają Sebastian Ułamek i Daniel Jeleniewski, a także formacja juniorska w osobach Oskara Polisa i prawdopodobnie Huberta Łęgowika. Jeżdżący bardzo przyzwoicie w ostatnim czasie młodzieżowcy biało-zielonych są faworytami w pojedynku z juniorami Polonii.

Faworytem do zgarnięcia trzech “oczek” jest Włókniarz, lecz postawiona pod ścianą Polonia będzie próbowała sprawić niespodziankę. Będzie jednak o to bardzo trudno, bowiem zwycięstwo za “trzy” pozwoli Włókniarzowi zostać w grze o przepustkę do PGE Ekstraligi.  Start do pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 17:00

 

Awizowane składy

Polonia Bydgoszcz:
1. Andrey Kudriashov
2. Viktor Kulakov
3. Marcin Jędrzejewski
4. Mikołaj Curyło
5. Łukasz Sówka
6. Oskar Ajtner Gollob
7.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Sebastian Ułamek
10. Mateusz Borowicz
11. Artur Czaja
12. Rafał Trojanowski
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis
15.

Komentarze