Strona główna Pozostałe Inne Woda kokosowa, czyli idealne nawodnienie dla każdego organizmu!

Woda kokosowa, czyli idealne nawodnienie dla każdego organizmu!

0

Coraz częściej w polskich domach zaczyna dominować trend na zdrowe odżywianie i tryb życia, który pozwoli zachować nam witalność i dobre samopoczucie, mimo wielu codziennych obowiązków. Jak się okazuje, w takie ramy idealnie wpisuje się woda kokosowa “healthy people“!

Woda kokosowa to nic innego jak wnętrze młodego orzecha kokosa. Jest to produkt w pełni naturalny, bez żadnych konserwantów i glutenu. Co ciekawe i niezmiernie ważne jej skład posiada taki sam poziom elektrolitów, co ludzka krew co czyni go naturalnym i zarazem najlepszym izotonikiem. Dane zostały potwierdzone również przez Organizacja Food and Agriculture Organization (FAO).

Zalety wody kokosowej “healthy people” można wymieniać bez końca. Na pewno należy przyswoić kilka faktów, które czynią ją wyjątkową. Brak jakichkolwiek tłuszczy, wysoka zawartość potasu, fosforu, magnezu, a także witamin z grupy C, B, E i K to tylko niektóre wartości, które każą nam sięgnąć po ten bardzo zdrowy produkt.

Wiele osób na pewno zastanawia się również jak woda kokosowa smakuje oraz jak doraźnie działa na nasz organizm…Jej smak jest lekko słodkawy, ale oczywiście nie jest to spowodowane żadnymi sztucznymi cukrami, możemy wyczuć również lekko orzechową nutę, która świetnie komponuje się z kokosem i daje nam wyśmienite połączenie. Jeśli z kolei myślimy o doraźnym działaniu to jednym tchem należy wymienić wpływ na nasze samopoczucie, zmęczenie, nawodnienie, a również zapobieganie starzeniu się organizmu. W tropikach, gdzie woda kokosowa jest znacznie bardziej popularna, uważana jest za “niebiańską wodę”, ze względu na jej zdolność do gaszenia pragnienia.

Płyn z młodego orzecha kokosa jest szczególnie polecany osobom czynnie uprawiającym sport ze względu na zdolność uzupełnienia mikroelementów. Świetnie sprawdza się również w przypadku osób, które miały okazję do świętowania, a następnego dnia budzą się z przysłowiowym “kacem”. Nie znaczy to jednak, że pozostali nie powinni lub nie potrzebują wody kokosowej. Jest wręcz przeciwnie o czym świadczą wyniki badań  Uniwersytetu w Indaich, które wykazały, że spożywanie wody kokosowej hamuje stres oksydacyjny w nerkach, a co za tym idzie chroni je i przeciwdziała nowotworom. Jeszcze inne badania wykazały, że woda kokosowa zawiera sporo Kinetyny, roślinnego hormonu, który utrzymuje kokosa w doskonałej formie podczas długich, oceanicznych podróży. Naukowcy odkryli, że Kinetyna podobnie działa na ludzi – pomaga utrzymać młody wygląd i pełnię sił witalnych!

100 ml wody kokosowej “healthy people” zawiera jedynie 18 kcal. Jest napojem hypoalergicznym. Spożycie 200ml wody kokosowej z kolei dostarcza aż 90% dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

SZCZEGÓŁOWY SKŁAD WITAMIN I MINERAŁÓW:

 • Witaminy:
  Witamina C – 3,3 mg
  Tiamina – 0,066 mg
  Ryboflawina – 0,020 mg
  Niacyna – 0,540 mg
  Witamina B6 – 0,054 mg
  Kwas foliowy – 26 µg
  Witamina E – 0,24 mg
  Witamina K – 0,2 µg
 • Minerały:
  Wapń – 14 mg
  Żelazo – 2,43 mg
  Magnez – 32 mg
  Fosfor – 113 mg
  Potas – 356 mg
  Sód – 20 mg
  Cynk – 1,10 mg

Wodę kokosową, jak i inne zdrowe, w pełni naturalne soki znajdziecie TUTAJ.

Komentarze