Wojciech Szczęsny zawieszony?! Juventus podejrzany o kolejne przekręty

Czarne chmury w dalszym ciągu wiszą nad Juventusem. Po odjęciu 15 punktów w ligowej tabeli, teraz na jaw wychodzą rzekome nieprawidłowości, których klub miał się dopuszczać na początku pandemii. W konsekwencji niektórzy piłkarze, w tym Wojciech Szczęsny, mogą zostać zawieszeni.

W ostatnich dniach kibice Juventusu otrzymali druzgocącą wiadomość. Drużyna Massimiliano Allegriego została ukarana odjęciem aż 15 punktów w ligowej tabeli, co było efektem dochodzenia prokuratury w sprawie nieścisłości, jakich klub miał się dopuścić w kwestii rozliczania transferów.

Kolejne problemy Juventusu?

Włoskie służby przeprowadziły szczegółowe śledztwo, które pozwoliło na przyznanie tak dotkliwej kary. Udowodniono, że Juventus celowo zawyżał zyski kapitałowe i stosował fałszywą księgowość. Odjęcie 15 punktów sprawiło, że „Stara Dama” może mieć poważne problemy, aby zakwalifikować się do europejskich pucharów.

Na tym kłopoty klubu z Turynu wcale nie muszą się skończyć. W 2020 roku, gdy wybuchała pandemia koronawirusa, Juventus miał wpisać do ksiąg rachunkowych, że niektórzy piłkarze zrzekają się kilku wypłat. W rzeczywistości ustalone pieniądze mieli jednak otrzymywać „pod stołem”. Dzięki piłkarze otrzymali swoje należności, a klub wypadł lepiej w bilansie finansowym.

Szczęsny zagrożony zawieszeniem

Dziennikarz Paolo Ziliani przekonuje, że takie działania są niezgodne z prawem i stanowią poważne przestępstwo finansowe. Jego zdaniem wszyscy zawodnicy, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w nielegalny proceder mogą nawet zostać zawieszeni na okres kilku tygodni.

Włoch podaje, że w gronie potencjalnie zagrożonych zawieszeniem jest Wojciech Szczęsny, który miał przystać na propozycje Juventusu. W przeciwnej sytuacji jest z kolei Cristiano Ronaldo, który nie zdecydował się na zrzeknięcie wynagrodzenia, dlatego teraz nie ma obaw o potencjalną karę.

Póki co oficjalne śledztwo w tej sprawie jeszcze nie ruszyło. Jeśli jednak służby postanowią przyjrzeć się jej bliżej, Wojciech Szczęsny i inni piłkarze mogą zostać zawieszeni nawet na okres ponad jednego miesiąca.

Wielki protest fanów Juventusu. Straty odczują całe Włochy

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama