Wojskowe Igrzyska Sportowe: Bukowiecki ze srebrem! Szyszkowski blisko podium

Aktualizacja: 17 sty 2023, 08:32
22 paź 2019, 08:44

W chińskim Wuhan trwają Wojskowe Igrzyska Sportowe. W wielu dyscyplinach sportowcy na etacie wojskowym mogą wykazać wolę i chęć zwyciężania w imieniu służby za naród. W przypadku Polski do Chin poleciała mocna ekipa lekkoatletów, która już zaczęła zbierać żniwo! Pierwszym lekkoatletycznym medalistą został Konrad Bukowiecki, który zdobył srebrny medal! Na piątym miejscu z niewielką stratą do podium ulokował się Jakub Szyszkowski.

Konrad Bukowiecki wywalczył srebrny medal Wojskowych Igrzysk Sportowych za sprawą pchnięcia na odległość 21.87 metrów. Jest to jedna z najlepszych odległości uzyskanych przez Konrada w tym sezonie. Patrząc przez pryzmat długiego trwania tego sezonu, trzeba oddać Konradowi, że spisał się świetnie i dociągnął formę do momentu startu dla Wojska Polskiego.

Drugim Polakiem w konkursie był Jakub Szyszkowski, który na Mistrzostwach Świata w Doha zajął 15. miejsce. Dziś w Wuhan uzyskał nieco gorszy wynik niż w Katarze i zajął piąte miejsce. Ostateczny rezultat Jakuba – 20.37 metrów.

Zwyciężył będący w wielkim niedosycie po Mistrzostwach Świata, Brazylijczyk Darlan Romani, pchając na odległość 22.36 metrów. Brązowy medal wywalczył Luksemburczyk Bob Bertemes z wynikiem 20.66 metrów.