WOMEN EURO CUP: Dwe wygrane i porażka polskich drużyn

3 lis 2017, 05:35

Artego Bydgoszcz pokonało MBA Moskwa 78:65, a Ślęza Wrocław wygrała w Gdyni z Basketem 90 66:59 w kolejnych spotkaniach Europucharu. InvestInTheWest AZS AJP musiał uznać wyższość Olympiacosu Pireus 56:85.

Basket 90 Gdynia – Ślęza Wrocław 59:66 (14:20, 20:23, 10:11, 15:12)

Basket 90: Makurat 17, Aleksandravicius 11, Kotnis 7, Morawiec 7, Skerović 6, Rembiszewska 6, Vitola 3, Jankoska 2, Podgórna 0, Jakubiuk 0

Ślęza: Zoll 15, Treffers 13, Kaczmarczyk 12, Ajduković 8, Kastanek 7, Szybała 5, Perez Torres 4, Ndiba 2, Sklepowicz 0, Ursu 0

Już w pierwszej kwarcie Ślęza zdobyła przewagę, a po pierwszej połowie prowadziła nawet dziewięcioma punktami. Ten mecz – podobnie jak niedawny ligowy – był bardzo wyrównany. Gdynianki, grające ponownie bez Kahleah Copper, nie były jednak w stanie odrabiać strat. Ostatecznie Ślęza wygrała z tą ekipą po raz trzeci w sezonie – tym razem 66:59.

—–

Artego Bydgoszcz – MBA Moskwa 78:65 (21:9, 16:26, 19:14, 22:16)

Artego: O’Neil 23, Stallworth 21, McBride 13, Stanković 10, Żurowska-Cegielska 6, Międzik 5, Szott-Hejmej 0, Adamowicz 0, Poboży 0

Najwięcej dla rywalek: Sytnyak 18, Nizamova 16, Leshkovtseva 12

W pierwszej kwarcie Artego pozwoliło Rosjankom na rzucenie zaledwie dziewięciu punktów i wydawało się, że będzie kontrolowało sytuację. W kolejnej części meczu ekipa z Moskwy odrobiła jednak właściwie wszystkie straty. Bydgoszczanki musiały więc w drugiej połowie jeszcze mocno zapracować na zwycięstwo, ale ostatecznie udało się – 78:65.

—–

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – Olympiacos Pireus 56:85 (23:21, 11:19, 10:20, 12:25)

InvestInTheWest: Swords 15, Rytsikava 9, Spencer 9, Szajtauer 8, Prezelj 5, Misiek 4, Stelmach 3, Donders 2, Jaworska 2

Najwięcej dla rywalek: Macaulay 24, Kaltsidou 18, Spyridopoulou 12

Pierwsza kwarta zapowiadała, że może to być bardzo wyrównane spotkanie. Nic bardziej mylnego. W każdej kolejnej części meczu grecka drużyna była zdecydowanie lepsza i krok po kroku budowała swoją przewagę. Ostatecznie zwyciężyła blisko trzydziestopunktową różnicą.