Women EuroCup: CCC gromi i awansuje

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:16
8 sty 2020, 20:43

W rewanżowym meczu o 1/16 finału Euro Cup CCC podejmowało  Botas SK. Turecki zespół w dzisiejszym meczu nie był nawet tłem dla mistrzyń Polski. W dwumeczu polkowiczanki okazały się lepsze o … 68 punktów. Kolejnym rywalem CCC będzie ekipa MBA Moskwa.

Przed drugim starciem pierwszej rundy play-off europucharu na pozycji zdecydowanego faworyta do awansu były mistrzynie Polski. Niespodzianki nie było. Od początku starcia w Polkowicach inicjatywa należała do gospodarzy. Doskonała defensywa CCC Polkowice pozwoliła gościom z Turcji na zdobycie jedynie 4 punktów w pierwszej kwarcie, a w każdej z pozostałych nie przekroczyły 11 zdobytych „oczek”. – Wiedzieliśmy, że Botas przyjedzie do nas osłabiony kontuzjami. Zagraliśmy dobry mecz i cieszymy się z awansu do kolejnego etapu. To ważne wydarzenie dla nas i historyczna chwila dla Polkowic – tuż po meczu mówił trener Maros Kovacik.

Do przerwy mecz był już praktycznie rozstrzygnięty, a wszyscy  w spokoju mogli oglądać dalszy przebieg spotkania. Gra toczyła się bez większej historii. Najwięcej punktów dla mistrzyń Polski zdobyła Ana Maria Filip (22). Cały mecz CCC Polkowice wygrało z Botas SK aż 84:35. W 1/16 przeciwnikiem zespołu trenera Marosa Kovacika będzie MBA Moskwa. Pierwsze spotkanie w Polkowicach CCC zagra już 22 stycznia – W najbliższą niedzielę czeka nas bardzo trudny mecz w polskiej lidze z Arką Gdynia. W przyszłym tygodniu (16 stycznia) rozpoczniemy turniej Pucharu Polski. Chcielibyśmy obronić trofeum, które wywalczyliśmy w ubiegłym sezonie. Dopiero po tych meczach będziemy myśleć o starciach z rosyjską drużyną – podsumował trener Pomarańczowych.

CCC POLKOWICE – BOTAS SK 84:35 (20:4, 22:10, 26:10. 16:11)

CCC: Filip 22, Stallworth 15, Conde 13, Gajda 13, Spanou 7, Tyszkiewicz 4, Naczk 3, Tomaszewicz 3, Bojović 3

Botas: Bas 18, Egin 5, Akbas 5, Gulcelik 4, Zeybek 3, Buyukayan 0

Pierwszy mecz Botas SK-CCC  56:75;  w dwumeczu 91:159 dla CCC