Wraca PGE Ekstraliga! Pierwsze mecze już w świąteczną sobotę

Aktualizacja: 10 kwi 2023, 01:25
8 kwi 2023, 14:23

Po prawie 200 dniach przerwy nadszedł czas na pierwsze mecze żużlowej PGE Ekstraligi sezonu 2023. Inauguracyjną rundę zaplanowano na świąteczny weekend. W Więlką Sobotę Apator Toruń podejmie na własnym stadionie Stal Gorzów, a po derbach ziemi lubuskiej na tor w Grudziądzu wyjadą zawodnicy miejscowego GKM-u oraz Włókniarza Częstochowa. Trzeci starcie pierwszej kolejki odbędzie się w niedzielę. 

Motor Lublin obroni mistrzowski tytuł? Pierwszy mecz przełożony

Poprzedni sezon należał do Motoru Lublin, który w finale okazał się lepszy od Stali Gorzów. Ekipa z Lubelszczyzny jest również głównym faworytem do wygrania PGE Ekstraligi w tym roku. W realizacji celu ma im pomóc najgłośniejszy transfer ostatnich lat. Do zespołu dołączył trzykrotny mistrz świata i zwycięzca plebiscytu na najlepszego polskiego sportowca 2019 roku – Bartosz Zmarzlik.

Kibice z Lublina w świąteczny weekend nie zobaczą swojej drużyny w meczu najlepszej żużlowej ligi świata. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że tor na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich nie mógł być przygotowany do treningów i zawodów. Efektem tego było odwołanie meczu pierwszej rundy Platinum Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław. Nowy termin to 27 kwietnia.

Inauguracja na toruńskiej Motoarenie

Zmagania w PGE Ekstralidze rozpoczną się od starcia na Motoarenie pomiędzy Apatorem Toruń i aktualnym wicemistrzem Polski Stalą Gorzów. Faworytem spotkania są jednak gospodarze, którzy w przerwie zimowej wzmocnili skład. Nowymi zawodnikami ekipy z Torunia są m.in. Emil Sajfutdinow i Wiktor Lampart.

Stal Gorzów po raz pierwszy od trzynastu lat przystępuje do rozgrywek bez Bartosza Zmarzlika w swoich szeregach. Klub nie sprowadził żużlowców na podobnym sezonie, więc będzie trudno powtórzyć sukcesy z ostatnich lat. W Gorzowie liczą przede wszystkim na Oskara Fajfera, który był związany z najbliższym przeciwnikiem w latach 2014-2015 i z pewnością dobrze zna toruński obiekt.

Terminarz 1. rundy PGE Ekstraligi:
8 kwietnia godz. 18:00: ZOOleszcz GKM Grudziądz – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
8 kwietnia godz. 20:30: For Nature Solutions Apator Toruń – ebut.pl Stal Gorzów
9 kwietnia godz. 16:30: Fogo Unia Leszno – Cellfast Wilki Krosno
27 kwietnia: Platinum Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

Śląsk Wrocław z nowym właścicielem? Do gry wchodzi zagraniczny inwestor

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA