Wygrana koszykarzy na koniec eliminacji

25 lut 2019, 23:15

W ostatnim meczu eliminacji do tegorocznych Mistrzostw Świata koszykarzy nasza kadra pokonała w Gdańsku Holandię. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był Adam Waczyński zdobywca osiemnastu oczek.

Nasi koszykarze przed własną publicznością mocno zaczęli spotkanie od serii 7:0. Owszem rywale zmniejszyli straty do jednego oczka, ale to był tylko chwilowy przestój. Kolejne trafienia zaliczali Ponitka, Sokołowski czy na koniec pierwszej kwarty Wyka i było 26:16.W drugiej odsłonie nasz zespół powiększał przewagę. Owszem ktoś by powiedział to tylko czternaście oczek na tym etapie i Holandia znowu zmniejszyła straty do stanu 46:36, ale inicjatywa leżała po stronie ekipy Mika Taylora. Bardzo dobrze pod koszem rywali radził sobie Adam Hrycaniuk. Po zmianie stron znowu punktowali nasi koszykarze niemalże seryjnie. W trzeciej kwarcie cała jedenastka która zagrała w spotkaniu już zdobywała punkty. Po trzydziestu minutach gry prowadziliśmy 66:50 i mogliśmy być spokojni o wygraną. Holendrzy ostatnią część gry rozpoczęli od małej serii 5:0, ale szybko przerwał to Karol Gruszecki. Krzysztof Sulima trafił nawet trójkę, a nasz zespół był już pewny swego. Biało-Czerwoni kontrolowali sytuację na parkiecie, chociaż rywale w pewnym momencie zbliżyli się ponownie na zaledwie osiem punktów. Kolejne zwycięstwo ekipy trenera Mike’a Taylora nie było zagrożone.

Polska – Holandia 85:76 (26:16, 20:20, 20:14, 19:26)

Polska: Waczyński 18 (4), Hrycaniuk 12, Slaughter 9 (1), Ponitka 8 (2), Gruszecki 8 (2), Cel 7 (1), Sulima 7 (1), Sokołowski 7, Koszarek 4, Wyka 3 (1), Łączyński 2.
Holandia: Schaftenaar 12, Hammink 12, Bouwknecht 11 (3), van der Vuurst de Vries 9 (1), Mast 9 (1), de Jong 8, Slagter 7 (1), van der Mars 6, Stilma 2, Schaftenaar 0, van Vilet 0.