Wygrana na inaugurację kadry U-20

3 lip 2015, 20:36

W pierwszym meczu na mistrzostwach Europy do lat dwudziestu rozgrywanych w Lanzarote (Hiszpania) nasza reprezentacja pokonała swoje rówieśniczki z Niemiec.

Już w pierwszej połowie nasze zawodniczki odskoczyły na piętnaście punktów. Bardzo dobrze grała Angelika Stankiewicz. Mimo dobrej pierwszej połowy, nerwów nie brakowało. Pod koniec trzeciej kwarty na tablicy wyników był remis. Po trzydziestu minutach gry nasze zawodniczki prowadziły, ale o wszystkim miała i mogła zdecydować czwarta odsłona spotkania. W niej podopieczne Romana Skrzecza wygrały 22:12.

Polska – Niemcy 68:55 (19:13, 20:12, 7:18, 22:12)

Polska: Stankiewicz 17, Radomska 8, Poboży 8, Naczk 7, Drop 7, Ossowska 5, Zapart 4, Bujniak 4, Rembiszewska 4, Wajler 3, Grymek 1, Szajtauer

Pierwszy mecz jest zawsze najważniejszy. Podeszłyśmy do niego w pełni przygotowane i skoncentrowane. Wyszłyśmy nastawione na mocną walkę w obronie jak i w ataku – powiedziała po spotkaniu Angelika Stankiewicz

W grupie za rywalki mamy jeszcze Serbki oraz Rosjanki. Do Dywizji A awans wywalczą cztery najlepsze zespoły mistrzostw.