Wygrana Wisły na europejskim podwórku

15 gru 2015, 22:54

Koszykarki Wisły Can Pack Kraków pokonały w wyjazdowym meczu belgijski Mithra Castors Braine 74:65 i zajmują dobre, 3. miejsce w tabeli Euroligi.

Dla zawodniczek z Krakowa jest to czwarte zwycięstwo z rzędu. W meczu z Belgijkami Polki prowadził już od początku, co udowodniły wygrywając pierwsza kwartę 21:13. Bardzo dobre zawody rozgrywały Peters i Ouvina, a rywalki nie mogły dotrzymąc im kroku, na domiar złego popełniając sporo błędów. Kolejne minuty to spadek tempa. Belgijki drugą oraz trzecią kwartę mogą zaliczyć do udanych, bowiem zbliżyły się o Wisły na 5 punktów, jednak zawodniczki polskiego klubu w ostatnich minutach pokazały kawał dobrej koszykówki, konsekwencja w obronie i agresja w ataku. Tym samym spotkanie zakończyło się korzystnym dla nas rezultatem 74:65.

Mithra Castors Braine – Wisła Can Pack Kraków 65:74 (13:21, 21:18, 16:16, 15:19)