Wygrana z Czechami w meczu towarzyskim!

1 sie 2015, 15:00

Reprezentacja Polski w koszykówce, pokonała w meczu towarzyskim drużynę z Czech 70:52 Był to pierwszy sprawdzian dla naszych reprezentantów przed zbliżającym się Eurobasketem.

Polacy przystąpili do tego spotkania w mocnym składzie. Trener Mike Taylor miał do dyspozycji m.in. Adama Waczyńskiego, Mateusza Ponitkę, Przemysława Karnowskiego, Łukasza Koszarka czy też Marcina Gortata, który dołączył do drużyny kilkanaście godzin przed spotkaniem.

Pierwsza kwarta byłą dość zacięta, widać było, że obie reprezentacji dopiero wchodzą w to spotkanie. Jak się okazało szybciej udało się tego dokonać gospodarzą spotkania i to Polska wygrała pierwszą kwartę 17:14. W drugiej odsłonie spotkania reprezentacja Polski zaprezentowała się bardzo dobrze. Akcje pod kosz czy też celne rzuty za trzy punkty mogły cieszyć oko. Na przerwę koszykarze schodzili przy stanie meczu 34:25. W 3 kwarcie padł remis 15:15 co odzwierciedlało bardzo wyrównaną część spotkania. W ostatniej odsłonie, to reprezentacja Polski dyktowała warunki, wygrywając 4 kwartę 21:12, a w całym spotkaniu 70:52.

Zwycięstwo w tym spotkaniu do dobry znak przed zbliżającym się Eurobasketem. Reprezentacja Polski ma jeszcze czas aby popracować nad zgraniem zespołu, którego dziś niekiedy brakowało. Kolejny sprawdzian przed polakami już jutro, ich rywalem będzie ponownie reprezentacja Czech. Początek spotkania o godzinie 13:00.

Polska 70:52 Czechy (17:14, 17:11, 15:15, 21:12)