Wysoka porażka reprezentacji Polski. Ewa Pajor zmarnowała rzut karny

23 lut 2024, 20:45

Piłkarki reprezentacji Polski przebywają na Półwyspie Iberyjskim. Podczas zgrupowania naszym zawodniczkom przyszło rozegrać towarzyskie spotkanie ze Szwajcarią. Biało-czerwone spisały się w nim poniżej oczekiwań i przegrały 1:4. Kolejny sparing Polki rozegrają we wtorek.

Polki przygotowują się do występów w Lidze Narodów

Spotkanie ze Szwajcarkami zaczęło się dla Polek bardzo słabo. Już w 6. minucie piłkę do własnej siatki skierowała Wiktoria Zieniewicz. Potem pomyliła się Ewa Pajor, która nie wykorzystała rzutu karnego. Strzał największej gwiazdy naszej reprezentacji obroniła Elvira Herzog. Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie Szwajcarek podwyższyła jeszcze Alayah Pilgrim.

Szansa na wygraną Polek pojawiła się w 62. minucie. Wówczas gola kontaktowego zdobyła Kayla Adamek. Końcówka ponownie należała jednak do naszych rywalek. Bramkę na 3:1 strzeliła Noemi Ivelj, natomiast wynik ustaliła Alisha Lehmann.

Okazja do rewanżu nadarzy się we wtorek. Wówczas Polki ponownie zetrą się ze Szwajcarkami w ramach spotkania towarzyskiego. Warto dodać, że nasze zawodniczki w Hiszpanii przygotowują się do występów w dywizji A Ligi Narodów.