Strona główna Piłka nożna Z Mołdawii do Polski? Ariel Borysiuk bliski powrotu do Ekstraklasy

Z Mołdawii do Polski? Ariel Borysiuk bliski powrotu do Ekstraklasy

0

Były reprezentant Polski, Ariel Borysiuk po raz kolejny może zmienić klub. Tym razem nowym pracodawcą defensywnego pomocnika zostać ma Jagiellonia Białystok. 

Po niezbyt nieudanej przygodzie w lidze mołdawskiej, czas na kolejny powrót do ojczyzny. Ariel Borysiuk znany z występów w Legii Warszawa, Lechii Gdańsk czy Wiśle Płock tym razem swoją karierę najprawdopodobniej kontynuował będzie w Białymstoku. Ekstraklasa nie po raz pierwszy przyjmie go zatem z otwartymi ramionami po niezbyt dobrej przygodzie w lidze zagranicznej. O ile powrót do Polski po występach w Queens Park Rangers czy 1.FC Kaiserslautern oceniać można było w kategorii wzmocnienia danego klubu Ekstraklasy, o tyle jego przejście do Jagiellonii po przeciętnych występach w Sheriffie budzi wiele wątpliwości.

W ubiegłym sezonie rozegrał w barwach klubu z Tyraspolu 10 spotkań (jedna asysta), zdobywając tytuł mistrzowski. Swoją przyszłość w tym zespole uzależniał jednak od postawy w europejskich pucharach (celem był awans do fazy grupowej Ligi Europy). Sheriff nie poradził sobie jednak zbyt dobrze, odpadając już w pierwszej rundzie el. Ligi Mistrzów oraz kończąc udział w pucharach na III rundzie el. Ligi Europy. Mimo to Borysiuk pozostał w Sheriffie do końca ubiegłego roku i dopiero na początku obecnego zaczął rozglądać się za nowym pracodawcą. Nieoficjalnie mówi się, że obok niego zespół z Podlasia wzmocnić może również Maciej Makuszewski, o czym informowaliśmy tutaj.

Komentarze