Zacięta walka o siódmą pozycje

8 kwi 2017, 19:15

W pojedynku o siódmą pozycje spotkały się drużyny Cerradu Czarnych Radom i Lotosu Trefl Gdańsk.

Pierwsza partia rozpoczęła się od wyrównanej gry(10:10). Błędy po stronie Czarnych dały prowadzenie zawodnikom z Gdańska(13:15). David Smith dał Czarnym remis(19:19). Wprowadzony zadaniowo na zagrywkę Szymon Romać zakończył pierwszą partię asem serwisowym(22:25).

Druga partia rozpoczęła się od szybkiego prowadzenia Cerradu Czarnych Radom(10:6). As serwisowy Tomasza Fornala zwiększył prowadzenie gospodarzy(13:7). Blok Jakuba Ziobrowskiego na Szymonie Romaciu(16:12). Coraz większe prowadzenie Czarnych Radom(20:13). Blokiem na Mateuszu Mice zakończył się drugi set(25:15).

Po dziesięciominutowej przerwie trzeci set rozpoczął się prowadzeniem radomian(7:5). Prowadzenie gospodarzy zwiększyły kolejne błędy przyjezdnych(14:11). Gdańszczanie próbowali w końcówce nawiązać walkę(21:20). Trzeci set kończy się błędem przełożenia rąk przez gości(25:23).

Czwarta partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Lotosu Trefl Gdańsk(0:5). Błędy w ataku gdańszczan pozwalają wrócić do gry radomianom(6:8). Skuteczny blok na Wojciechu Żalińskim(7:11). Autowy atak Damiana Schulza zmniejsza prowadzenie gości(10:15). Schulz zaatakował po potrójnym bloku(13:21). Czwartego seta wygrwa Lotos Trefl Gdańsk(16:25).

1. Tie-break rozpoczął się od gry punkt za punkt(3:3). Świetny atak ze środka Davida Smith-a(8:8). Fantastyczny blok na Gawryszewskim(13:14). Kolejny atak wykorzystał Gawryszewski i zakończył mecz(13:15)

Cerrad Czarni Radom-Lotos Trefl Gdańsk 2:3(22:25,25:15,25:23,16:25,13:15)

MVP: Mateusz Mika

Cerrad Czarni Radom:Żaliński, Kędzierski, Ziobrowski, Kohut, Smith, Fornal, Watten (libero)

Lotos Trefl Gdańsk:Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Mika, Hebda, Masny, Gacek (libero)