Zagrzeb: Świetny finisz i drugie miejsce Marcina Lewandowskiego!

Aktualizacja: 13 sty 2023, 14:34
3 wrz 2019, 20:58

W Zagrzebiu trwa mityng serii IAAF World Challenge. Swoje starty zakończyli kolejni reprezentanci Polski. W biegach na 800 metrów zaprezentowali się Marcin Lewandowski i Mateusz Borkowski. Konkurs rzutu dyskiem kobiet ukończyła Daria Zabawska. W biegu na 110 metrów przez płotki zaprezentował się Damian Czykier.

Bieg na 800 metrów mężczyzn podzielony był na dwie serie. W głównej, mocniej obsadzonej biegł Marcin Lewandowski, który przyjął taktykę na bieg podobną do tej Adama Kszczota. Lewandowski przez 500 metrów pasował się na ostatniej pozycji, bacznie obserwując poczynania rywali. Na przeciwległej prostej do mety Lewandowski zaczął przesuwać się do przodu i na łuku zajmował piątą pozycje. Na ostatniej prostej Marcin włączył najwyższe obroty i zaczął pogoń za rywalami. Po świetnym finiszu Lewy uplasował się na drugim miejscu z czasem 1:45.28 minut. Bieg zwyciężył Bośniak Amel Tuka z czasem 1:44.78 minut.

W gorzej obsadzonej serii biegł Mateusz Borkowski. Zajął on drugie miejsce po przegranym finiszu- na ostatnich metrach Borowskiego wyprzedził Brytyjczyk Kyle Langford. Mateusz uzyskał dziś 1:46.73 minut. Do Langforda stracił zaledwie 0.04 sekundy.

W konkursie rzutu dyskiem kobiet startowała mistrzyni Polski w tej dyscyplinie – Daria Zabawska. Nasza zawodniczka w swojej najlepszej próbie posłała kilogramowy dysk na odległość 57.02 metrów. Zwyciężyła faworyta gospodarzy – Sandra Perković, rzucając 67.78 metrów.

W biegu sprinterskim przez płotki Damian Czykier uzyskał czas 13.72 sekund, zajmując ostatecznie 5. miejsce. Zwyciężył Shane Brathwaite z czasem 13.47 sekund.