Zagrzeb: Trzecie miejsce Marii Andrejczyk i Igi Baumgart-Witan!

Aktualizacja: 25 sty 2023, 10:49
3 wrz 2019, 19:43

Odliczanie dni do Mistrzostw Świata w Katarze zostało rozpoczęte. Zostało nieco ponad trzy tygodnie do najważniejszej imprezy tego sezonu. Nasi reprezentanci zaliczają ostatnie starty w tym sezonie, pokazujące na jakim są poziomie przygotowań. W Zagrzebiu trwa prestiżowy mityng zaliczany do serii mityngów IAAF World Challenge. Jako pierwsza swój start zakończyła Maria Andrejczyk. Chwilę później bieg na 400 metrów zakończyły Iga Baumgart-Witan i Anna Kiełbasińska.

Czwarta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 zaprezentowała się z dobrej strony. W swojej najlepszej próbie posłała ważący 600 gram oszczep na odległość 60.91 metrów. Wynik ten może nie dawać szans na finał Mistrzostw Świata, biorąc pod uwagę fakt, że Maria borykała się z drobnym urazem łokcia, możemy wnioskować, że na mistrzostwach forma dopisze i oszczep poleci dalej.

Konkurs wygrała mistrzyni Olimpijska z Rio- Sara Kolak. Wracająca po kontuzji pobiła dziś rekord mityngu, który od dziś wynosi 66.52 metrów.

W biegu na 400 metrów kobiet startowały dwie reprezentantki naszego kraju. Na trzecim miejscu bieg ukończyła Iga Baumgart-Witan. Mistrzyni Polski z tego roku uzyskała czas 51.90 sekund. Na piątej pozycji finiszowała Anna Kiełbasińska, która przekroczyła linie mety z czasem 52.45 sekund.

W biegu zwyciężyła Phyllis Francis z czasem 51.02 sekund.