Piękna historia. ZAKSA i Jastrzębski Węgiel zagrają w finale Ligi Mistrzów!

6 kwi 2023, 21:55

Już w środę w wielkim finale Ligi Mistrzów CEV zameldował się Jastrzębski Węgiel. Teraz dołączyła do niego Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Polski zespół wygrał z drużyną Sir Safety Perugia 3:1. Zwycięstwo jest tym bardziej okazałe, że mecz miał miejsce na Półwyspie Apenińskim.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jest wielki finał. ZAKSA wyeliminowała drużynę z Perugii

Po raz pierwszy w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów będziemy mogli zobaczyć dwie polskie drużyny. Szansę na trzeci triumf z rzędu w tych rozgrywkach wywalczyła bowiem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która okazała się lepsza od włoskiej ekipy Sir Safety Perugia.

Sukces jest tym większy, że mecz zapowiadał się na niezwykle wyrównany. Drużyna Sir Safety Perugia wygrała każde z czterech ostatnich starć rozgrywanych na własnym parkiecie i wydawało się, że o tym, kto przejdzie dalej, rozstrzygnie dopiero czwarty lub piąty set.

Nic z tego. ZAKSA od samego początku rzuciła się do niesamowitego ataku i wygrała zarówno pierwszą, jak i drugą część gry. W secie numer jeden triumfowała 25:23, w tym z numerem dwa wygrała natomiast 25:18. Spotkanie cały czas trwa, ale dzięki zaliczce z pierwszego spotkania już wiadomo, że to polski zespół zagra w wielkim finale.

Kiedy było już wiadomo, która drużyna awansuje dalej, trener ZAKSY wpuścił na boisko rezerwowych. Dzięki temu Perugia wygrała trzeciego seta 25:19. W czwartej odsłonie to jednak zawodnicy ZAKSY okazali się ponownie górą i zamknęli tę partię wygrywając 27:25.

Sir Safety Perugia – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 18:25, 25:19, 25:27)

Jastrzębski Węgiel postawił kropkę nad „i”. Zagra w finale Ligi Mistrzów!