Niesamowita ZAKSA! Przegrywała 0:2, wygrała Superpuchar Polski

3 lis 2023, 20:36

Superpuchar Polski siatkarzy to pierwsze trofeum, które można było zdobyć w sezonie 2023/2024. Rywalizacja mistrza ze zdobywcą krajowego pucharu odbyła się w piątek w katowickim Spodku. Ostatecznie lepsi od Jastrzębskiego Węgla okazali się zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy wygrali 3:2 (20:25, 24:26, 31:29, 25:19, 15:12).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Superpuchar Polski dla Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Spotkanie w katowickim spodku lepiej zaczęło się dla Pomarańczowy. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju wygrała pierwszego i drugiego seta. Wydawało się, że Jastrzębski Węgiel może skończyć cały mecz już w trzeciej partii. W pewnym momencie podopieczni Marcelo Méndeza prowadzili w tym secie 19:13 i mieli wszystko, aby zgarnąć Superpuchar Polski.

W tym momencie przebudziła się jednak ZAKSA. Klub z Kędzierzyna-Koźle rozpoczął gonitwę za Jastrzębskim Węglem i ostatecznie wygrał trzeciego seta 31:29. To absolutnie podłamało Pomarańczowych, którzy przegrali również w czwartej partii. Tym razem ZAKSA pokonała rywali 25:19.

O wszystkim zadecydować musiał set numer pięć. W tie-breaku zawodnicy, których prowadzi trener Tuomas Sammelvuo, nie dali już sobie wygrać zwycięstwa i wygrali tę partię 15:12. Tym samym to siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zgarnęli pierwsze trofeum w sezonie 2023/2024. Spotkanie zakończył punktowy atak Aleksandra Śliwki.