ZAKSA wygrywa mecz z Trentino. Jest bliżej półfinału Ligi Mistrzów!

7 mar 2023, 23:23

We wtorek rozegrane zostało pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie siatkarskiej Ligi Mistrzów z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Polski zespół po zaciętym boju pokonał Trentino Volley 3:2 (25:22, 22:25, 22:25, 25:21, 15:10).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Świetny mecz LM. ZAKSA poleci do Włoch z zaliczką

Historia pojedynków ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i włoskiego Trentino Volley jest niezwykle długa. Można wręcz rzec, że to starcie to już klasyk rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów. Tylko w bieżącej edycji Ligi Mistrzów mieliśmy już dwa polsko-włoskie pojedynki. W fazie grupowej za każdym razem lepsi okazywali się siatkarze z Półwyspu Apenińskiego.

We wtorkowym starciu lepsi okazali się jednak zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecz zaczął się dobrze dla polskiego zespołu, który wygrał pierwszego seta. Potem do głosu doszli jednak siatkarze z Włoch. Ekipa z Trydentu wygrała dwa sety i zrobiło się niebezpiecznie.

W czwartym secie ZAKSA odzyskała jednak kontrolę nad meczem i doprowadziła do dodatkowej partii. Tie-break również potoczył się po myśli polskiego zespołu. Gospodarze wygrali go 15:10 i są w uprzywilejowanej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym. Najlepszym graczem meczu został uznany Łukasz Kaczmarek.

Drugi mecz zaplanowano na 15 marca. Odbędzie się on we Włoszech. Warto podkreślić, że w ćwierćfinale Ligi Mistrzów walczy również drugi zespół z Polski, czyli Jastrzębski Węgiel. Swój mecz z VfB Friedrichshafen rozegrają jednak dopiero w czwartek.