poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Żałoba w polskim speedwayu. Nie żyje Tomasz Jędrzejak

Takiej informacji dzisiejszego przedpołudnia nie spodziewał się nikt…Nie żyje były mistrz i brązowy medalista mistrzostw Polski Tomasz Jędrzejak. 39-letni żużlowiec popełnił samobójstwo.

– Jestem w szoku. Ostatnio rozmawialiśmy z Tomkiem o jego starcie w Lidze Diamentowej. Dyskutowaliśmy o tym, jak zorganizować podróż. Był uśmiechnięty, nic nie zapowiadało tragedii – powiedział dla serwisu „WP Sportowe fakty” Ireneusz Nawrocki, właściciel Stali Rzeszów.

Tomasz Jędrzejak reprezentujący do dzisiaj barwy Stali Rzeszów to postać bardzo dobrze znana kibicom seedwaya w Polsce. W 2003 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, z kolei dziewięć lat później niespodziewanie poprawił to osiągnięcie i sięgnął po mistrzostwo. Aż siedmiokrotnie był medalistą mistrzostw Polski par klubowych. W tym czempionacie sięgnął nawet po złoto w poprzednim roku.

W przeszłości reprezentował barwy chociażby Atlasu Wrocław, Tauronu Azoty Tarnów, Betardu Sparty Wrocław czy Włókniarza Częstochowa. Poza granicami Polski jeździł również w klubach szwedzkich, duńskich i brytyjskich.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA