Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Zapowiada się emocjonująca walka o punkty PŚ w Zakopanem

Zapowiada się emocjonująca walka o punkty PŚ w Zakopanem

0

Stolica polskich Tatr – Zakopane – będzie w niedzielę na ustach wszystkich fanów skoków narciarskich. W tym właśnie mieście będą się odbywały dzisiaj zmagania indywidualne, w których wezmą udział także reprezentanci Polski, z Kamilem Stochem na czele.

Podczas niedzielnych zawodów nie powinno zabraknąć emocji, a to za sprawą zawodników ze światowej “czołówki”, którzy przyjechali, aby walczyć o ostateczny triumf. Wczorajszy konkurs drużynowy był przedsmakiem emocji, czekających nas w dniu dzisiejszym.

O swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie powalczy skoczek z Zębu – Kamil Stoch. Podopieczny Łukasza Kruczka znajduje się w coraz lepszej dyspozycji, co potwierdzają oddawane przez niego skoki. Polakowi nie będzie jednak łatwo wygrać, ponieważ w dobrej formie jest także m.in. reprezentant Niemiec – Severin Freund. Może być nawet sytuacja, w której Stoch z Freundem rozgrzeją fanów skoków narciarskich do czerwoności, jak niegdyś czynili to Adam Małysz i Sven Hannawald, którzy rywalizowali kilkukrotnie ze sobą o triumf na Wielkiej Krokwi.

Nie należy zapominać również o Austriakach – Stefanie Krafcie i Michaelu Hayboecku. W gronie kandydatów do zwycięstwa są także: Peter Prevc ze Słowenii, Noriaki Kasai z Japonii, Richard Freitag z Niemiec oraz inny Słoweniec – Jernej Damjan.

Jak potoczą się losy niedzielnego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem? Odpowiedź na to pytanie poznamy już dzisiaj!


  • Źródło: Własne