Zastal zwyciężył w dreszczowcu. Zastopował mistrzów Polski!

7 kwi 2022, 10:17

Zastal Zielona Góra zastopował zwycięski marsz Stali Ostrów Wielkopolski. Passa aktualnych mistrzów Polski została przerwana na dwunastu zwycięstwach z rzędu. W tym meczu iskrzyło i było prawie wszystko!

Zastal poskromił mistrzów

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wczoraj w hali CRS atmosfera osiągnęła temperaturę wrzenia. Parkiet drżał po efektownych akcjach, utarczki pomiędzy zawodnikami na boisku elektryzowały, publika szalała i emocje, które sięgały zenitu. Enea BC Zastal Zielona Góra wykrzesał z siebie 120 procent, aby powstrzymać niepokonany od dwunastu meczów zespół Stali. Udało się!

Zielonogórzanie odjechali gościom w trzeciej kwarcie, którą wygrali 29:15. Wówczas wydawało się, że Zastal już nie odda inicjatywy przeciwnikom. Jednak Stal nie zamierzała wywieszać białej flagi i końcówka rywalizacji była niezwykle emocjonująca. Przyjezdni niemalże odrobili wszystkie straty punktowe i mieli piłkę na zwycięstwo, ale Damian Kulig spudłował decydujący rzut.

Zastal triumfował 86:85, prezentując niesamowity charakter. Wśród ostrowian najlepiej spisywali się James Palmer (20 punktów) i wspomniany Kulig (13 “oczek” i 8 zbiórek). W ekipie gospodarzy prym wiódł Devyn Marble (20 punktów i 8 asyst).

– Piękna koszykówka dziś. Mieliśmy 28 asyst, rywale 11. Gramy drużynowo, nie gramy streetballu i izolacji. Udało nam się ograniczyć rzuty za trzy rywali i oraz ich grę z tranzycji – mówił po meczu trener Zastalu Zielona Góra, Oliver Vidin.

Drużyna z Zielonej Góry nadal ma realną szansę na zajęcie trzeciego miejsca w sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi. Natomiast Stal może zakończyć rozgrywki na pozycjach 1-3.