Zawisza Bydgoszcz w ćwierćfinale Pucharu Polski

16 wrz 2015, 18:40

Zawisza awansował do 1/8 rozgrywek Pucharu Polski. Bydgoszczanie wygrali ze Stalą Stalowa Wola 2:1.

Strzelcami bramek byli Mica i Drygas. Dla gospodarzy trafił Jabłoński.
Prowadzenie Zawisza objął w 28. minucie. Do piłki zagranej przez Konę dopadł Mica, który strzałem z pierwszej piłki dał prowadzenie swojej drużynie. Kolejny gol padł kilka chwil po wznowieniu gry w drugiej połowie. Dwójkową akcję Mica-Drygas wykończył ten drugi.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką w 80. minucie meczu. Dawid Jabłoński oddał mocny strzał z lewej strony pola karnego i piłka, odbijając się od rąk Węglarza, wpadła do bramki. Jednak nawet gol kontaktowy nie pozwolił rozwinąć Stali skrzydeł i do kolejnej rundy awansował Zawisza.

W 1/8 finału bydgoszczanie zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław.

Stal Stalowa Wola Zawisza Bydgoszcz 1:2
Jabłoński (80′) – Mica (28′), Drygas (48′)