Włoskie media: Zbigniew Boniek może zostać prezesem AS Romy!

18 kwi 2023, 11:03

Nieoczekiwane informacje płyną Włoch. AS Roma, która w poniedziałek w trybie natychmiastowym zwolniła prezesa i dyrektora sportowego Pietro Berardiego, rozważa zatrudnienie na jego miejsce Zbigniewa Bońka.

W poniedziałek we włoskich mediach gruchnęła informacja, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy dokonywaniu transferów przez AS Romę. Wcześniej podobne działania wykonano m.in. w stosunku do Juventusu, któremu odjęto 15 punktów w ligowej tabeli.

Trzęsienie ziemi w AS Romie

W poniedziałkowe popołudnie rzymski klub natychmiast zareagował na te doniesienia i ogłosił zwolnienie prezesa i dyrektora sportowego Pietro Berardiego. W oficjalnym komunikacie zdecydowano się jedynie na lakoniczną informację, bez podania konkretnej przyczyny.

AS Roma informuje, że zarząd klubu podjął decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy pomiędzy Pietro Berardim a klubem i kierownictwem należącym do grupy. Spółka życzy Pietro wszystkiego najlepszego w jego przyszłej pracy – napisano.

Media pokusiły się jednak o wskazanie przyczyn, a były one dwie. Pierwsza dotyczy niedostatecznych działań w zakresie negocjacji z burmistrzem Rzymu na temat budowy nowego stadionu. Druga z kolei miała dotyczyć rzekomego zaniżania cen transferów z i do klubu, co finalnie ma się stać przedmiotem śledztwa prokuratury.

Boniek kandydatem na prezesa AS Romy

W najbliższym czasie może dojść do nieoczekiwanego z perspetywy polskich kibiców obrotu spraw. “La Gazzetta dello Sport” poinformowała, że następcą Berardiego na stanowisku prezesa stołecznego klubu może zostać były prezes PZPN, a obecnie wiceprezydent UEFA Zbigniew Boniek.

Dziennikarze poinformowali, że Boniek jest jednym z kandydatów na to stanowisko. Pozostali to Umberto Gandini, prezes AS Romy w latach 2016-2018, obecny dyrektor handlowy Michael Wendel czy Diego Nepi i Vito Cozzoli.

Trzęsienie ziemi w klubie Polaków. AS Roma podzieli los Juventusu?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA