Kolejny znakomity występ reprezentanta Polski! Zespół Sokołowskiego i Milicicia powalczy o Puchar Włoch

8 sty 2024, 13:18

Prowadzony przez Igora Milicicia zespół Basket Napoli zaliczył kolejny bardzo dobry występ. Po emocjonującym spotkaniu pokonał on 89:81 lidera włoskiej Lega A Umana Reyer Wenecję. Jednym z najlepszych zawodników na parkiecie był Michał Sokołowski, który zdobył 22 punkty.

Kolejna wygrana Basket Napoli. Ekipa Sokołowskiego i Milicicia z awansem do Final Eight Pucharu Włoch

W niedzielny wieczór zespół z Neapolu po raz kolejny w tym sezonie sprawił dużą niespodziankę. Drużyna prowadzona przez selekcjonera reprezentacji Polski pokonała 89:81 klub z Wenecji, który po pierwszej rundzie sezonu 2023/2024 jest liderem rozgrywek. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Michał Sokołowski. 31-letni koszykarz przebywał na boisku 30 minut, zdobył 22 punktu oraz zaliczył 5 zbiórek i 2 asysty. Był najlepiej punktującym graczem spotkania.

Na półmetku głównego etapu rozgrywek Basket Napoli ma na koncie 9 zwycięstw i 6 porażek. W ligowej tabeli zajmuje siódme miejsce. Taka lokata dała ekipie Sokołowskiego i Milicicia awans do Final Eight Pucharu Włoch. Najlepsze włoskie drużyny powalczą o triumf w tych rozgrywkach w dniach 14-18 lutego. Gospodarzem turnieju będzie Turyn.

Mamy swoje marzenia, ale musimy robić krok po kroku. Najważniejsze jest dla nas każde kolejne spotkanie. Awans do Final Eight Pucharu Włoch to tylko część planu, który staramy się realizować. Jednak zagramy w tych rozgrywkach po raz pierwszy od 17 lat, więc jest to coś wspaniałego i motywującego – powiedział Igor Milicić po niedzielnym spotkaniu.

Źródło:Basket Napoli