Zieliński w elitarnym gronie. Tylko trzech Polaków strzelało Realowi i Barcelonie

4 paź 2023, 07:50

Piotr Zieliński strzelił gola z rzutu karnego w starciu drugiej kolejki fazy grupowej LM przeciwko Realowi Madryt, ale mimo to nie pomógł Napoli w odniesieniu zwycięstwa. 29-latek stał się tym samym dopiero trzecim polskim piłkarzem, który trafiał w meczach zarówno z Realem, jak i FC Barceloną.

Real ograł Napoli po arcyciekawym meczu

Pojedynek Napoli z Realem Madryt był najciekawszym spośród wtorkowych meczów drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po pierwszych spotkaniach obie ekipy miały po trzy punkty na koncie, dlatego wagą tego starcia było objęcie prowadzenia w tabeli grupy C.

W 19. minucie mistrzowie Włoch wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Leo Ostigarda. Przed przerwą Real odpowiedział dwukrotnie – w 27. minucie do siatki trafił Vinicius Junior, natomiast w 34. minucie po pięknej, indywidualnej akcji “Królewskich” na prowadzenie wyprowadził niezawodny Jude Bellingham.

Po zmianie stron Napoli zaczęło gonić wynik i w 54. minucie było już 2:2. Po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym przez Nacho, jedenastkę na gola zamienił Piotr Zieliński. Ostatnie słowo należało jednak do gości – w 78. minucie atomowy strzał z dystansu oddał Federico Valverde. Piłka odbiła się od poprzeczki, a potem od Alexa Mereta, po czym wpadła do siatki.

Zieliński w elitarnym gronie

W meczu z Realem reprezentant Polski zaliczył jubileusz, bowiem bramka z 54. minuty była jego 50. trafieniem w barwach Napoli. Do tego po raz pierwszy w karierze wpisał się na listę strzelców w starciu z drużyną ze stolicy Hiszpanii.

Zieliński stał się też trzecim Polakiem, który strzelał gola zarówno Realowi Madryt, jak i FC Barcelonie. Wcześniej dokonywali tego jedynie Roman Kosecki (Barcelonie strzelał w 1993, a Realowi w 1994 roku), a także Robert Lewandowski (Real: 2012, 2013, 2017, 2023, Barca: 2015, 2020, 2021).

Łącznie w starciach z hegemonami hiszpańskiej piłki Zieliński strzelił dwa gole. Jedyne jak dotąd trafienie przeciwko FC Barcelonie zanotował w lutym ubiegłego roku w pierwszym meczu 1/8 finału LM.